Dorota Wellman: "Żadna banda trolli i karłów nie wygra z prawdą."

Dorota Wellman: "Żadna banda trolli i karłów nie wygra z prawdą." Źródło: wikimedia commons

Termin "polityka historyczna" zazwyczaj oznacza po prostu manipulowanie historią dla politycznych potrzeb danej grupy. O tym, że "politykę historyczną" prowadziło PZPR wiedzą wszyscy. Zdaniem Doroty Wellman, to samo próbuje robić PiS.

W swoim felietonie "Teraz komuna wróciła" Dorota Wellman odnosi się do słów posła Pięty, który podważał renomę profesora Władysława Bartoszewskiego.

- Jakiś Pięta twierdzi, że Władysław Bartoszewski to podejrzana postać. Że uciekł z obozu koncentracyjnego i pewnie kolaborował z Niemcami. Że nie zasługuje na to, by Go wspomnieć w rocznicę powstania warszawskiego. Pośle Pięto, zasługujesz na oślą ławkę, bo twoją, nomen omen, piętą achillesową jest znajomość historii Polski. Nie dorastasz Profesorowi Bartoszewskiemu do pięt. Nigdy nie będziesz miał takich zasług dla Ojczyzny jak On. Nigdy Mu nie dorównasz przenikliwością i inteligencją. Nigdy świat o tobie nie usłyszy. - napisała Wellman.

Zdaniem Doroty Wellman, poseł PiS Stanisław Pięta usiłuje zakłamywać historię, co przywodzi na myśl czasy komuny. To wtedy sterowane z Moskwy władze Polski próbowały przemilczeć prawdę o mordzie katyńskim, dokonanym przez Rosjan na polskich oficerach.

-Pamiętam te czasy, kiedy w podręcznikach do historii i na lekcjach nie było śladu po zbrodni katyńskiej, a o powstaniu warszawskim wspominano jednym zdaniem. Za to o radzieckiej armii spieszącej płonącej Warszawie na pomoc mówiono dużo i barwnie. Pamiętam, jakim bohaterom poświęcano akademie szkolne, a jakich pomijano milczeniem. [...] Teraz komuna wróciła. Boże, myślałam, że to się nigdy nie powtórzy. Ci, którzy deklarują ostateczną walkę z komuną, wprowadzają komunistyczne metody. [...] Żadna banda trolli i karłów nie wygra z prawdą. Choćby pluli i oczerniali. Choćby tworzyli nowy panteon bohaterów, powoływali nowych świętych i zmieniali historię. - podsumowała Wellman.

Warto dodać, że felieton Dorota Wellman zadedykowała swojemu teściowi, "Wiesławowi Wellmanowi, pseudonim "Sten" - żołnierzowi Szarych Szeregów i uczestnikowi powstania warszawskiego".

Zgadzacie się z opinią Doroty Wellman?

źródło: wysokieobcasy

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu