Porażające słowa do ubogich Polaków. Szelągowska "radzi" co robić, gdy nie stać na nowe meble

Porażające słowa do ubogich Polaków. Szelągowska "radzi" co robić, gdy nie stać na nowe meble Źródło: youtube.com/tvnpl

Dorota Szelągowska wywołała prawdziwą burzę. Znana dekoratorka wnętrz chciała dobrze, ale chyba nie wyszło tak, jak to sobie wyobrażała Nie każdy sobie może pozwolić na tyle, co celebrytka.

Dorota Szelągowska przyjęła zaproszenie do rozmowy, która ukazała się w tygodniku Wprost. Tam wypowiadała się oczywiście o wnętrzach i przyzwyczajeniach Polaków. Jasno wyraziła się, że nie jest zadowolona z gustu i sposobu myślenia swoich rodaków.

Dorota Szelągowska: "nie trzeba stoczyć walki z biedą, a z przyzwyczajeniami"

Ten cytat długo pozostanie w głowie czytelników. Szelągowska wypowiedziała się na temat przeprowadzek i zmian w polskich mieszkaniach. Radzi, żeby "dopasowywać wnętrza do siebie, a nie siebie do wnętrz". Zaznaczyła, że może to być trudne, bo w Polsce nie zmienia się często mieszkań. Mimo wszystko trzeba próbować.

Skierowała słowo do rodziców, by ci patrzyli na swoje własne potrzeby, a nie wydawali fortuny na zabawki dla dzieci. Wspomniała też o tym, by po wyprowadzce dziecka poprawiali sobie samym jakość życia, a nie wydawali niepotrzebnie pieniędzy.

Historia ma duży wpływ na dzisiejsze wnętrza

Dekoratorka podała solidne argumenty i wytłumaczyła, dlaczego historia miała aż taki wpływ na gusta i smak przy uposażaniu mieszkania. Według niej sporo namieszała sytuacja polityczno-ekonomiczna. Po wojnie nastąpiła ogromna bieda i odbudowywanie zgliszcz. Z kolei gdy już minęła komuna, w Polsce zapanowała moda na wszystko co plastikowe - kwiaty, podłogi, ozdoby.

Do tego dochodzi kwestia tak zwanego "chomikowania". Gdy dziecko wyprowadza się od rodziców lub odziedzicza po nich mieszkanie zwykle otrzymuje jakieś rzeczy do nowego miejsca. Stół, kanapę, krzesła i tym podobne, które potem trudno wyrzucić z powodów sentymentalnych lub bojąc się ochrzanu od rodzica.

Trzeba wykazać się kreatywnością i zwalczyć lenistwo

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według projektantki Polacy są kreatywni, lecz leniwi. Nie chce im się niczego zmieniać, bo siła przyzwyczajenia jest większa. Nie chce im się wysilać, by mogli poczuć się lepiej w swoich czterech ścianach. Dorota wspomina, że kombinowała, by za małe pieniądze wnętrza były jak najbardziej "jej".

- Stare meble przykrywałam narzutą. Ścianę przemalowywałam, bo farba była tania. Gdy został mi papier do pakowania prezentów, robiłam z niego kawałek tapety (...) By zrobić stolik kawowy, wystarczy w wyszukiwarce wpisać „stolik kawowy diy” i oczywiście zwalczyć lenistwo  - wspomina i radzi Szelągowska.

Te słowa z pewnością oburzyły wielu jej fanów, którzy muszą liczyć każdy grosz i nie zawsze to wymieniane przez gwiazdę lenistwo jest przyczyną wyglądu ich mieszkania. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polak pobił 80-letnią mamę. Powód, dla którego to zrobił, doprowadza do płaczu
  2. Co studiowała Beata Szydło? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg!
  3. Wstrząsająca informacja TVP. Trwa dochodzenie przeciw żonie zabitego Adamowicza
  4. Dumny Andrzej Duda przekazał radosną nowinę dot. córki. Do Pałacu napływają gratulacje z całej Polski
  5. Kwota emerytury abp Głódzia poraża. Oszałamiające pieniądze
  6. W mediach Rydzyka doszło do ataku na produkcję Sekielskiego. Plaga pedofilii w Kościele nazwana wymysłem medialnym

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News