Ludwik Dorn, wicepremier w rządzie PiS w latach 2005-2007, powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”, że nie sądzi by formacja Jarosława Kaczyńskiego potrafiła stworzyć stabilny rząd.

Dorn zapytany o wynik i scenariusz po październikowych wyborach parlamentarnych odpowiedział, że PiS najprawdopodobniej wygra wyborczą rywalizację ale nie będzie w stanie stworzyć stabilnego rządu i szybko się rozpadnie.

PiS wygra wybory. W tym sensie, że będzie miał lepszy wynik niż PO. Zwłaszcza jeżeli w Platformie nic się nie zmieni. Zakładam, że będzie to od czterech do 10 punktów procentowych przewagi. Przy czym nie wydaje mi się, aby PiS był w stanie stworzyć rząd o stałej i stabilnej podstawie parlamentarnej – przewiduje w wywiadzie dla „Do Rzeczy”.

Polityk nawiązał tym samym do utraty władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w 2007 roku gdy formacja Kaczyńskiego nie była w stanie sformować stabilnej koalicji prowadząc spory ze swoimi koalicjantami oraz namawiając koalicyjnych posłów do porzucenia swoich macierzystych partii i dołączenie do PiS.

Ludwik Dorn był przewodniczącym klubu PiS, marszałkiem sejmu, ministrem spraw wewnętrznych oraz wicepremierem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W 2008 roku został wyrzucony z Prawa i Sprawiedliwości za sprzeciwianie się stylowi prowadzenia polityki przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: Do Rzeczy

...

Zobacz również