Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Krajowej PO zostały ogłoszone jedynki na listach wyborczych w poszczególnych okręgach. Najbardziej zaskakujące są dwie kandydatury: Grzegorza Napieralskiego i Ludwika Dorna.

Tuż po ogłoszeniu przez Ewę Kopacz, że z list Platformy wystartują Napieralski i Dorn, internauci zaczęli przypominać wypowiedzi tych polityków z przeszłości, w których ostro krytykowali PO i jej członków.

W 2013 roku, gdy Grzegorz Napieralski jeszcze nie przypuszczał, że będzie popierany przez Platformę mówił o niej, że „zrobiła sobie z Polski prywatny folwark” i jest „partią bezideową, w której chodzi jedynie o kasę”.

– Platforma nie jest partią idei, chodzi tylko o kasę, stanowiska, wpływy – komentował w 2013 roku w TVP Info Grzegorz Napieralski „śląską aferę taśmową„, która ujawniła kulisowe rozmowy z partyjnego zjazdu PO.

Jeszcze wcześniej – krytykując przejście Bartosza Arłukowicza z SLD do PO – twierdził, że „przechodzenie z partii lewicowej do PO byłoby więc albo łamaniem własnych zasad, albo świadczyłoby o braku takich zasad, idei”.

Internauci przytaczają także wypowiedzi Ludwika Dorna, który także nie pozostawiał suchej nitki na PO i Ewie Kopacz oraz wielokrotnie zarzekał się, że nie przejdzie do PO.

W wywiadzie rzece „Rozrachunki i wyzwania” określił Ewę Kopacz jako „chodząca nicość”. A jeszcze w kwietniu tego roku, w rozmowie z Rzeczpospolitą zarzekał się, że nie przejdzie do PO z uwagi na ogromne różnice światopoglądowe, m.in. w kwestiach in vitro i związków partnerskich.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: tvp.info / rzeczpospolita / dziennik.pl

...

Zobacz również