Największa katastrofa w historii tego kraju. Huragan Dorian zabił co najmniej 20 osób, grupę ludzi porwała woda

Największa katastrofa w historii tego kraju. Huragan Dorian zabił co najmniej 20 osób, grupę ludzi porwała woda Źródło: .

Huragan Dorian sieje spustoszenie i zbliża się do wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Wcześniej przeszedł przez Bahamy i spowodował tam ogromne straty. Meteorolodzy ostrzegają, że huragan wkrótce trafi też do Europy.

Huragan Dorian z siłą wiatru przekraczającą 290 km/h dotarł w niedzielę na Bahamy. Spowodował w tym kraju gigantyczne straty. Władze przyznają, że była to największa tragedia w historii państwa. Prócz strat materialnych zanotowano przynajmniej 20 przypadków śmiertelnych.

Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Są ofiary śmiertelne

Fale sztormowe sięgały siedmiu metrów, wiatr osiągał niemal 300 km/h, a kraj znalazł się pod wodami powodzi. Bahamy bardzo boleśnie przeżyły spotkanie z huraganem Dorian, jednak gorsze od strat materialnych są doniesienia o ofiarach huraganu. Do tej pory wiadomo, że zginęło co najmniej 20 osób.

- Mamy do czynienia z jednym z największych kryzysów narodowych w historii naszego kraju. Możemy spodziewać się większej liczby zgonów. Na razie mamy tylko wstępne informacje - powiedział na konferencji prasowej premier Bahamów Hubert Minnis.

W momencie uderzenia na Bahamy Dorian oznaczony był piątą, najwyższą kategorią w skali Saffira-Simpsona. Jako tak niebezpieczny, dokonał prawdziwego spustoszenia. Wysokie wody powodziowe porywały ludzi, widać to m.in. w materiale nagranym przez dziennikarzy stacji ABC News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To był wyścig z czasem, bo byliśmy w oku huraganu. Było spokojnie, ale wiedzieliśmy, że lada moment nadejdzie prawdziwy żywioł - opowiadał reporter stacji.

Wędrówka Doriana. USA, potem Europa

Teraz na spotkanie z Dorianem szykują się mieszkańcy południowo-wschodnich wybrzeży USA. Siła huraganu jest już mniejsza, ale to niespecjalnie uspokaja Amerykanów. To wciąż huragan oznaczony kategorią trzecią w pięciostopniowej skali. Najbardziej zagrożone są Georgia, Karolina Południowa, Północna i Wirginia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wysadzili szczeniakowi pysk, wkładając do niego petardy. Weterynarze się nie poddali, jego nowy wygląd robi wrażenie
2. Rozrywające serce sceny na pogrzebie Piotra Woźniaka-Staraka. Żałobnicy odprawili poruszający rytuał

Według meteorologów TVN Meteo, Dorian "odbije się" od Ameryki i przewędruje Atlantyk. Będzie już miał znacznie mniejszą siłę, choć wciąż będzie wiał mocny wiatr - nawet do 100 km/h. Fale Atlantyku sięgną około 10 metrów wysokości. Najbardziej zagrożone są Islandia, Irlandia i Szkocja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Mama pana młodego na weselu była głodna, więc skosztowała pachnącego dania. Chwilę później już nie żyła
  3. Mama zostawiła córkę pod opieką ojca. Zamontowała ukrytą kamerę, po obejrzeniu nagrania łzy popłynęły jej po policzkach
  4. Przypadkiem nagrała psa, który zobaczył, że niemowlę ma rozkopany kocyk. Zwierzak zareagował mistrzowsko
  5. Kobieta przez 27 minut była w stanie śmierci klinicznej. Odzyskała przytomność i natychmiast poprosiła o kartkę papieru

Źródło: TVP INFO

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News