Doradca prezydenta tłumaczy ucieczkę Macierewicza. “To mógł być zamach”

Doradca prezydenta tłumaczy ucieczkę Macierewicza. “To mógł być zamach” Źródło: fot. wikimedia / Silar

Sprawa karambolu z udziałem rządowej limuzyny, którą podróżował minister obrony Antoni Macierewicz wciąż nie schodzi z pierwszych stron gazet i portali. Komentujący politycy - zarówno z obozu władzy jak i opozycji - doszukują się w wydarzeniu drugiego dna. Wśród nich znalazł się doradca prezydenta Dudy, który postanowił wytłumaczyć zachowanie szefa resortu obrony.

Minister obrony narodowej natychmiast po tym jak kolumna rządowych samochodów zderzyła się z innymi pojazdami, przesiadł się do sprawnej limuzyny i szybko odjechał. Politycy opozycji skupieni wokół Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, zarzucają Antoniemu Macierewiczowi ucieczkę z miejsca wypadku.

Bronić szefa resortu obrony postanowił doradca prezydenta Andrzeja Dudy, Andrzej Zybertowicz, który przekonuje, że była to dobra decyzja ze względu na możliwość zamachu.

 - Kiedy ma miejsce sytuacja nadzwyczajna nie wiadomo czy to jest wypadek, splot nieszczęśliwych okoliczności czy próba zamachu - powiedział w Radiu Zet doradca prezydenta.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News