Gościem niedzielnego „Woronicza 17” na antenie TVP Info był doradca prezydenta RP, profesor Andrzej Zybertowicz. Podczas audycji wypowiedział słowa, które ściągnęły na niego falę krytyki.

Zybertowicz podjął temat współpracy antyrządowej opozycji z organizacjami zagranicznymi. Jest to jeden z ulubionych tematów działaczy obozu rządzącego, ponieważ wpisuje się w politykę obrony Polski przed wpływami obcych państw. Tym razem chodzi o rzekomą pomoc Google dla Fundacji Otwarty Dialog, która według profesora opiewa na pół miliona złotych.

– Na pewno jest to sprawa bezpieczeństwa państwa, także bezpieczeństwa kulturowego. Nie podano informacji, które obok tych ważnych, wydaje się chyba ważniejsza, może nawet w perspektywie chronologii. Otóż ta fundacja otrzymała w ciągu 2 lat usługi od firmy Google, które oszacowano na powyżej 0,5 milion złotych. Google jest posiadaczem ogromnej ilości danych osobowych, prywatnych. Za pomocą takich informacji mona bardzo precyzyjnie targetować grupy i osoby, które próbuje się mobilizować do działań politycznych – powiedział Zybertowicz.

Doradca Andrzeja Dudy stwierdził także, iż historie zagranicznych wpływów na działania opozycji w Polsce należy dogłębnie zbadać.

– Powiązanie tych dwóch kierunków wpływów – ujawnia się dziwne pieniądze ze Wschodu i wsparcie amerykańskiego podmiotu gospodarczego, związanego ze środowiskami lewicowymi – ta sprawa musi być poddana bardzo głębokiej analizie, czy dane osobowe nie były wykorzystane i przekazane tej fundacji w celu bardziej precyzyjnego targetowania czyli celowania z przekazami do tych środowisk, które są podatne na mobilizację pod kątem pewnych haseł politycznych – oznajmił współpracownik prezydenta.

Socjolog zapomniał jedynie, że usługi takie jak targetowanie konkretnych ludzi, w celu dojścia do szerszej grupy odbiorców są przez Google oferowane za darmo. Z tego typu pomocy korzysta ogromna ilość organizacji pozarządowych (także prawicowych) i firm. Przedstawicielka amerykańskiego koncernu wraz z internautami ostro skomentowali słowa Zybertowicza.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

źródło: natemat.pl

...

Zobacz również