W tekście, w którym nawoływałem do likwidacji CBOSu, sondażowni zakłamującej rzeczywiste nastroje społeczne, nad którą oficjalny nadzór sprawuje Donald ?Paździoch? Tusk, wysnułem też tezę, że obecny rząd tak naprawdę utracił już legitymizację społeczeństwa do sprawowania władzy( w arytmetyce sejmowej nie, ale w narodzie tak). Teraz zdaje się, że uświadomili to sobie również premier i prezydent, którzy wstydzą się wyjść z dziupli i razem z nami, Polakami uczcić bohaterstwo i niestety zagładę naszych dzielnych dziadków i pradziadków. Obaj zacni panowie próbowali wykręcić się od udziału w obchodach „Godziny W” na Powązkach. Ostatecznie Donek wykazał się sprytem i czmychnął w zwolnienie lekarskie, niczym chłopiec z podstawówki w krótkich spodenkach obawiający się kartkówki. Bronka widocznie starsi i mądrzejsi przycisnęli i uhonoruje Powstańców.

Ale jeszcze kilka dni temu Bredzisław ?Patriota? Komorowski w radiowej ?Trójce? śpiewał inaczej ustami swojego wiernego doradcy, prof. Nałęcza, który stwierdził że głowa naszego państwa czyni ogromną ofiarę i poświęcenie nie biorąc udziału w obchodach. Bo uczestnicząc w nich, znowu zostanie wygwizdany, a jeśli go nie będzie, to gwizdy wyhamują i w ten sposób Powstańcy zostaną uczczeni w spokoju, z estymą i szacunkiem. I prof. Nałęcz rzekł, iż prezydent RP czyni to poświęcenie. Cóż, jaki prezydent, taki heroizm. W obliczu „nawrócenia się” Bronisława Komorowskiego, te usprawiedliwienia wyglądają śmiesznie i żałośnie.

Nie darzę sympatią Donalda Tuska, któremu nadałem przydomek ?Paździoch? (myślę, że wszystkim znana jest ta menda z serialu ?Świat Według Kiepskich?), od czasu pitawali we ?Wprost?, kiedy to nasz premier kochany zaczął uprawiać retorykę, iż to przestępcami są ci, co nielegalnie nagrywali, a nie ci, którzy zostali przyłapani na gorącym uczynku i przekrętasów dokonywali. Włos z głowy nie spadł ani Karpińskiemu, ani Sienkiewiczowi ni Belce. Pewnie ku chwale ojczyzny Donald poświęcił swój PR zostawiając swojaków w spokoju.

Zionę również abominacją do premiera ze względu na realizowane przez niego idee socjaldemokracji, czyli ideologii, która usprawiedliwia rabowanie pieniędzy od obywateli za pomocą przeróżnych, gargantuicznych i wymyślnych podatków praktycznie od wszystkiego i która uszczęśliwia naród ?bezpłatną? służbą zdrowia, szkolnictwem itd. Niech Pan, Panie Premierze jeszcze zacznie się chełpić, że stanie w kolejce do lekarza specjalisty jest bezpłatne. Albo nie, mam lepszy pomysł, niech pan wprowadzi od nich podatek, od razu odechce się chorowania! No i na koniec ta orientacja polityczna jeszcze mami ludzi, że są wolni, bo mają wybór, który zapewnia im demokracja – mogą głosować. Między innymi CBOS pracuje nad tym, aby naród na oczy nie przejrzał, ale wszystkich nas nie oszukacie, żyjecie w ułudzie myśląc, że za rok znowu będziecie nas reprezentować, wsłuchaj się w słowa Polaka jeden z drugim!

Skoro już naparzam emocjonalnym tonem, to wyeksplikuje również swoją osobistą idiosynkrazję do pana premiera ?Paździocha?, niemerytoryczną bo ad personam, ale moim zdaniem na pierwszy rzut oka widać podobieństwo zewnętrzne premiera, do bohatera ?Świata Według Kiepskich? – te kaprawe oczka i zdradziecki uśmieszek ? Paździoch jak malowany. Zawsze gdy widzę go na jakiejś konferencji, gdy tłumaczy się ze swoich posunięć jako Prezesa Rady Ministrów, nieodparcie kojarzy mi się z rzeczownikiem – ?szubrawiec?. Ale to tylko moje prywatne skojarzenie, też macie jakieś swoje? Na pewno macie.

Jak pisał Stanisław Lem ?ludzi od innych ssaków odróżnia znajomość historii?. Czy dobry przykład młodym Polakom dają: prezydent i premier, pokazując, że można wziąć urlop od patriotyzmu szukając śmiesznych wymówek i usprawiedliwień? Bo czymże ten patriotyzm teraz jest, nie czymś kojarzonym z najwyższymi rangą urzędami państwowymi, tylko z jakimś podziemiem internetowym, gdzie ludzie się organizują i oddają hołd zasłużonym Polakom, rozprowadzając koszulki z ich wizerunkiem, wlepki itd. No oczywiście robiąc też na tym biznes. Ale, że jest popyt na takie gadżety, to świadczy o tym, że Polacy są dumni ze swojego pochodzenia. Podobną postawę do najwyższych rangą polskich polityków przejawia rzecznik TVP ? Jacek Rakowiecki, który twierdzi że Telewizja Publiczna nie włączy się w akcję 70 sekund ciszy, na 70 rocznicę Powstania Warszawskiego, bo zmaleje oglądalność. O, czytam w ?Rzepie?, że jednak cisza będzie ? PZU ma wykupić czas antenowy i wyemitować te 70 sekund zadumy. I TVP i prezydent ocalili twarz rzutem na taśmę.

Unia Europejska zmierza w kierunku zamazania tożsamości narodowej obywateli państw członkowskich. Jedna waluta, wspólna historia, jedno prawo ? oto co głoszą te lewaki. Tymczasem w całej Europie w wyniku tej akcji jest reakcja ? skręt młodych ludzi w prawo. Im bardziej elity plują w patriotyzm, nierzadko porównując go do faszyzmu, tym większa część społeczeństwa staje się patriotyczna.

Z pragmatycznego punktu widzenia, Powstanie Warszawskie to totalna klęska. Polaków zginęło ponad stukrotnie więcej niż Niemców. Z sentymentalnego jednak, waleczność i krew przelana za ojczyznę chapeau bas! Cześć i chwała bohaterom!

...

Zobacz również