Dondald Tusk jest zdruzgotany. "Ciągle walczą o życie"

Dondald Tusk jest zdruzgotany. "Ciągle walczą o życie" Źródło: youtube.com/Guardian News

Donald Tusk jest głęboko poruszony tragedią, do jakiej doszło na Sri Lance. Zamach wzbudził w nim wiele emocji, które postanowił zamieścić we wpisie w mediach społecznościowych. Post chwyta za serce.

Donald Tusk nie został obojętny na dramat, jaki przeżywają wszyscy mieszkańcy Sri Lanki oraz cudzoziemcy, którzy wybrali się tam na odpoczynek. Polityk postanowił okazać swoje wsparcie za pośrednictwem swojego profilu na Twitterze.

Zamach na Sri Lance wstrząsnął światem. Dramat setek osób jest wstrząsający

Wielkanocna niedziela zaczęła się od najgorszego możliwego scenariusza. Niczego nieświadomi obywatele i turyści zostali zaskoczeni przez serie wybuchów. Eksplozje miały miejsce w najważniejszych obiektach, które zazwyczaj gromadzą największe liczby ludzi, czyli w kościołach oraz hotelach.

Bilans ofiar jest ogromny. Zginęło ponad 200 osób, w tym ponad 35 cudzoziemców. Rannych natomiast jest o wiele więcej - szacuje się około 500 poszkodowanych. Ta lista ciągle może się zmienić, bowiem wiele osób odniosło bardzo poważne obrażenia, w tym takie, które zagrażają ich życiu.

Cały świat jest zaszokowany zamachem w tak szczególnym dniu, jakim jest Niedziela Wielkanocna. Tragedia poruszyła także Donalda Tuska, który odniósł się do dramatycznych wydarzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Donald Tusk zamieścił post o zamachu na Sri Lance. Jego słowa poruszają

Na oficjalnym koncie Donalda Tuska na Twitterze pojawił się post w języku angielskim, w którym polityk wypowiada się na temat zamachów w Sri Lance. W tłumaczeniu na polski treść brzmi następująco:

- Tragiczna Wielkanoc w Sri Lance. Moje myśli są z rodzinami zabitych w wyniku ataków na kościoły i hotele oraz z tymi, którzy ciągle walczą o życie - napisał.

Wzruszające słowa padły także z ust innych polityków. Andrzej Duda także postanowił wesprzeć ofiary i ich rodziny w swoich słowach.

- Wstrząsająca tragedia na Sri Lance. W Wielką Niedzielę szczególnie łączymy się z Cierpiącymi i Rannymi, wspieramy duchowo Zrozpaczonych. Mimo wyjątkowego Święta trudno powstrzymać gniew przeciwko brutalnym i cynicznym terrorystom uderzającym w najważniejsze wartości - oznajmił prezydent.

Wyrazy wsparcia napływające z całego świata do ogarniętej rozpaczą Sri lanki wiele znaczą dla poszkodowanych i ich bliskich. Wiedzą, że nie są sami podczas dramatów, jakie muszą przechodzić w trakcie najważniejszych świąt Kościoła katolickiego.

uploaded

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego nikt się nie spodziewał!
  2. Choroba sprawiła, że Marian Opania schudł 13 kg. Jak się dziś czuje?
  3. Polsat podał druzgocące informacje. Świąteczna tragedia w Polsce, 4 osoby spłonęły żywcem
  4. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!
  5. Wielkanocny dramat żony Pawła Adamowicza. Łzy same napływają do oczu
  6. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News