Pani Premierko Ewo Kopacz, Donaldzie Tusku najlepszy przyjacielu Angeli Merkel! ostrzeż czym prędzej swoją drogą przyjaciółkę, iż jej rodacy popełniają ogromy i kosztowny błąd! Niemcy chcą otworzyć w Polsce kopalnie węgla kamiennego, a przecież każdy polityk Platformy wie, że górnictwo jest w Polsce nierentowne, nieopłacalne, przynosi same straty!

Niech Ewa Kopacz czym prędzej zadzwoni do Berlina z informacją, że chce zamknąć aż 7 kopalni, bo PO uważa, że górnictwo jest Polsce niepotrzebne i nieopłacalne!

Niemiecki koncern HMS Bergbau AG (który posiada 7 kopalni w Indonezji i 3 w RPA) zlecił prezesowi Silesian Coal budowę kopalni węgla kamiennego w Orzeszu. Firma ta wykonała już 2 odwierty potwierdzające obecność zasobów.

Niemiecki koncern chce przeznaczyć około 150 000 000 Euro na tę inwestycję! Według szacunków w kopalni tej zatrudnienie ma znaleźć około 1,5 tysiąca osób.

Rząd POPSL sieje propagandę jak bardzo nierentowne i niepotrzebne jest w Polsce górnictwo, próbują przekonać wszystkich, że górnicy to zwykli pasożyty, na których wynagrodzenia wszyscy muszą się składać. Tymczasem zagraniczni inwestorzy ubiegają się o koncesje na otwieranie kolejnych kopalń na naszej ziemi. Komu zaufać w tej kwestii? Rządowi, który składa się w dużej części z miernych polityków, czy inwestorom, którzy inwestują ogromne kwoty i udanie prowadzą kopalnie w innych krajach? Ci drudzy stwierdzili, że u nas też im się opłaci.

Skoro rząd chce zlikwidować kilka kopalń, nazywając to restrukturyzacją, to może lepiej najpierw zlikwidować ze 100 miejsc w ławach poselskich i 80 w senatorskich, bo te są chyba bardziej nierentowne i to bez względu na koniunkturę. Jak podaje Super Express Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz wydał ponad milion złotych na swoje biuro senatorskie.

Górnicy nie wierzcie też Kaczyńskiemu, on gdyby objął władze zajmie się tylko hakami na konkurencję polityczną i betonowaniu się u władzy. Dzisiaj Kaczyński się do Was górników uśmiecha i łasi, ale jeszcze niedawno oskarżał Was o bycie V kolumną – ukrytą opcją niemiecką.

Rodacy nie dajcie się napuścić na górników, nachalna propaganda prowadzona przez rząd ma na celu dzielić społeczeństwo i bazuje na najniższych instynktach. POPSL łapy precz od naszych kopalń, rozgrabiliście już cały kraj, dość! Przez Wasze rządy nic się w Polsce nie opłaca, jajka z Holandii i Izraela sprowadzamy, przetwory mleczne z Francji, węgiel z Ukrainy. W Niemczech, gdzie są znacznie wyższe wynagrodzenia jakoś się opłaca fedrować, a rząd broni swojej branży dopłacając do niej około 1,6mld EUR. Czy Niemcy są od nas głupsi i rozrzutni, czy to nasi politycy są krótkowzroczni? Polska upada, premierem jest prowincjonalna lekarka, a szefową MSW katechetka.

 

Zobacz również