Tusk bardzo krótko pożegnał Pawła Adamowicza. Jego słowa wzruszają do łez

Tusk bardzo krótko pożegnał Pawła Adamowicza. Jego słowa wzruszają do łez

Donald Tusk, podobnie jak wielu polskich polityków, wypowiedział się w sprawie śmierci Pawła Adamowicza. Politycy z Pomorza znali się od wielu lat. Były premier i szef Rady Europejskiej w pełnym emocji wpisie wspomniał swojego przyjaciela. Jego słowa wzruszają do łez.

Donald Tusk i prezydent Gdańska byli wieloletnimi znajomymi. Obaj dorastali w tym samym mieście, które stało się symbolem "Solidarności" i pokojowych przemian w roku 1989.

Donald Tusk wspomina Pawła Adamowicza. "Żegnaj przyjacielu"

Szokująca informacja o śmierci Pawła Adamowicza dotarła do nas wczoraj popołudniu. W okamgnieniu dotarła do najważniejszych polskich polityków. Twitter, jedno z popularniejszych narzędzi szybkiej komunikacji polityków, pęcznieje dziś od wspomnień w kierunku prezydenta Gdańska. Krótko, ale bardzo wymownie wspomniał włodarza Gdańska Donald Tusk. - Pawle, nigdy o Tobie nie zapomnimy. Żegnaj, przyjacielu - napisał na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk. Nie był to jednak jedyny jego komunikat. Tusk powiadomił świat również ze swojego drugiego profilu, szefa Rady Europejskiej. Na anglojęzycznym koncie polityka czytamy, że Tusk wybiera się do rodzinnego Gdańska, by pożegnać swojego wielkiego przyjaciela.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, człowiek solidarności i wolności, Europejczyk i mój dobry przyjaciel został zamordowany. Spoczywaj w pokoju - napisał po angielsku Donald Tusk. W gronie słynnych gdańszczan, którzy żegnają prezydenta Adamowicza jest też Lech Wałęsa. Były prezydent Polski napisał na swoim profilu na Twitterze: - Pawle, jesteśmy wszyscy z Tobą - napisał Wałęsa. W poniedziałek, ok. godziny 18 rozpoczął się w Gdańsku wiec pod hasłem sprzeciwu wobec nienawiści i przemocy. Na to wydarzenie do miasta zjechało wielu polityków i działaczy. Zgodnie z zapowiedzią pojawił się także sam Donald Tusk. Wiec, chociaż wiązał się ze śmiercią polityka i uczestniczyli w nim politycy, miał charakter ponadpartyjny. Swojego prezydenta przybyło pożegnać wielu mieszkańców miasta bez względu na poglądy i wyznawane wartości.

Pawła Adamowicza żegnają wszyscy

Wyrazy współczucia i kondolencje po śmierci Pawła Adamowicza płynął w kierunku jego rodziny ze wszystkich kierunków. Polityk, chociaż przez lata wspierany był przez Platformę Obywatelską, pożegnany został także przez obecną ekipę rządzącą. Poruszające słowa wygłosili m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki czy prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nie zabrakło także słów kondolencji ze strony dawnych sojuszników politycznych jak Grzegorz Schetyna, Rafał Trzaskowski czy Jarosław Wałęsa. Swoje kondolencje przekazali także wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i burmistrz Londynu Sadiq Khan. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Ważny, dramatyczny APEL TUSKA po ataku na Adamowicza!
  2. Ważne słowa Andrzeja Dudy po śmierci Pawła Adamowicza. Wszyscy powinni je zapamiętać
  3. OHYDA! Chuligani wybili szyby w mieszkaniu syna Donalda Tuska, PiS właśnie uczynił ich życie niebem
  4. Ewa Farna: waga gwiazdy znów uległa zmianie. Piosenkarka wygląda wspaniale
  5. Syn Małgorzaty Kożuchowskiej to najbardziej urocze dziecko w show-biznesie. Rozpłyniecie się
  źródło: Twitter.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News