Donald Tusk zapowiedział, że Polska dołączy do wojny

Donald Tusk zapowiedział, że Polska dołączy do wojny Źródło: Fot. Wikimedia Commons (European People's Party)

Polska zadrżała! Nikt nie spodziewał się, że zapadnie taka a nie inna decyzja, ale jednak. Były premier naszego kraju i aktualny Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział, że dołączymy do wojny.

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk odniósł się na swoim Twitterze do nocnego ataku w Syrii, który przeprowadziły wspólnie trzy państwa - USA, Wielką Brytanię i Francję. Wygląda na to, że Polska... dołączy do wojny razem z innymi krajami UE. - Atak przeprowadzony przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielką Brytanie jasno pokazuje, że reżim syryjski wspólnie z Rosją i Iranem nie może kontynuować tej ludzkiej tragedii, przynajmniej nie bez poniesienia tego konsekwencji. Unia Europejska będzie stała ze swoimi sojusznikami po stronie sprawiedliwości - napisał na swoim Twitterze Tusk.

Donald Tusk wyśle nas na wojnę?

Skoro Unia Europejska ma stać po stronie swoich sojuszników, wygląda na to, że i nas niedługo czeka dołączenie do tego rodzaju ataków. Polacy są przerażeni, nie wiedząc, co tak naprawdę może nas czekać. Przypominamy, że USA, Wielka Brytania i Francja ostrzelały centrum Syrii w odpowiedzi na atak bronią chemiczną na przedmieściach Damaszku. Celami ostrzału były: centrum badań naukowych w Damaszku, magazyn broni chemicznej na zachód od Homs oraz inne miejsca składowania broni chemicznej. W odpowiedzi na nocny atak USA, Wielkiej Brytanii i Francji wiceszef komisji obrony rosyjskiej Dumy Państwowej, Aleksander Szerin stwierdził, że jest to aktem agresji wymierzonym w Rosję, a także pogwałceniem wszystkich międzynarodowych praw. – Był to nieprzemyślany, krótkowzroczny, prowokacyjny krok, który niesie za sobą konsekwencję – zapowiedział Szerin. Dobrze wiemy, że strona rosyjska nie rzuca słów na wiatr, także powody do obaw są jak najbardziej uzasadnione.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tragiczne wiadomości dla PiS! Ta mapa pokazuje wszystko
  2. Donald Trump: Amerykańska armia TERAZ rozpoczęła atak na obcy kraj
  3. Krajewski odszedł na zawsze. Rodzina nie ma pieniędzy na pogrzeb
Źródło: msn.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News