Donald Tusk miażdży PiS. Te słowa zapamiętają do końca życia

Donald Tusk miażdży PiS. Te słowa zapamiętają do końca życia

Obowiązujące od wtorku 03.07 przepisy o Sądzie Najwyższym wzbudzają wiele kontrowersji. Od stanowiska odsunięto 27 sędziów, którzy przekroczyli według ustawy próg wiekowy 65 lat, w tym pierwszego prezesa SN Małgorzatę Gersdorf. Tym razem swój głos w tej sprawie zabrał Donald Tusk.

Szef Rady Europejskiej, mimo że nie pełni obecnie służby w kraju, wciąż aktywnie kontroluje sytuację polityczną Polski, coraz częściej udzielając komentarza w różnych sprawach. Tak również było w przypadku wprowadzenia nowych przepisów o Sądzie Najwyższym. Donald Tusk nie mógł zostawić tego wydarzenia w spokoju i zapytany przez dziennikarzy chętnie udzielił wyczerpującego komentarza.

Donald Tusk mówi o potrzebach Polaków i pozdrawia premiera

- Jedno jest pewne, Polacy zasługują na niezależne sądownictwo, podobnie jak inne narody w obrębie naszej cywilizacji, bo niezależne sądownictwo sprzyja obywatelom. Może nie zawsze władzy, ale dla obywateli jest to rzecz niezwykle ważna. Jest to czasami jedyna gwarancja ich wolności, ich praw - powiedział Donald Tusk podkreślając, że dobrze wie, co jest najlepsze dla polskich obywateli. - Dlatego - niezależnie od zdarzeń, których nie chcę komentować, gdyż nie czuję się kompetentny, jeśli chodzi o ocenianie na bieżąco tej sytuacji - moja generalna uwaga będzie zawsze taka sama. Ten, kto wspiera i chroni polskie niezależne sądownictwo, ten pomaga Polakom. Ten, kto atakuje lub chce podważyć niezależne sądownictwo w Polsce, szkodzi Polakom - dodaje po chwili. Nie był to jednak jedyny komentarz, którego udzielił dziennikarzom. Zaraz po wypowiedzi na temat Sądu Najwyższego, został poinformowany przez dziennikarza, że niedługo do Strasburga ma przyjechać premier Mateusz Morawiecki. - Pozdrówcie go ode mnie - poprosił lekceważąco szef Rady Europejskiej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Opozycja w rozpaczy, to koniec. Duda zabił nadzieję
  2. DZIEJE SIĘ! Słowa Wassermann sprawiają, że włos jeży się na głowie
  3. O tym mówi cały świat! Pearl Jam zaatakował PiS ze sceny, NIESAMOWITE
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News