tusek
wikimedia.org
Malwina Kossela - 31 Maja 2018

Afera w UE! Tusk ostro zaatakował Niemcy

Unia Europejska i jej czołowi politycy skupiają się na tym, by wypowiadać się jak najbardziej dyplomatycznie. Tym bardziej zaskakuje to, co zrobił właśnie Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej ostro zaatakował Niemcy.

Donald Tusk zaatakował słownie niemieckiego komisarza UE. Europejskie media wciąż komentują jego wypowiedź i są w szoku, że polityk zdobył się na coś takiego. Sprawa, którą skomentował Donald Tusk dotyczy tego, co własnie dzieje się we Włoszech. Ma tam miejsce polityczny kryzys - Ruch Pięciu Gwiazd oraz prawicowa Liga nie są w stanie utworzyć wspólnego rządu. Scenariusz przyspieszonych wyborów we Włoszech jest coraz bardziej realny. Do tego Włochy są na granicy kryzysu ekonomicznego.

Donald Tusk zaatakował Niemcy

Niemiecki komisarz UE ds. budżetu Gunther Oettinger, oświadczył w tej sprawie, że ma nadzieję, iż rynki "wyślą sygnał do włoskich wyborców, by nie wybierali populistów z lewa lub prawa". To właśnie te słowa oburzyły wyraźnie Donalda Tuska, ponieważ w zawoalowany sposób zaatakował Niemcy. - Apeluję do europejskich instytucji: proszę, szanujcie wyborców. Jesteśmy tu, żeby im służyć, a nie żeby ich pouczać - napisał Tuska na swoim Twitterze. Media od razu podchwyciły wypowiedź Donalda Tuska. "Guardian" określił jego słowa jako: "niespotykaną przestrogę", a "The Telegraph" nazwał komentarz: "miażdżącym afrontem" wobec niemieckiego komisarza. Burza może trwać jeszcze długo, zobaczymy jednak, jakie będą jej konsekwencje.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wszystkie media poinformowały, że znany dziennikarz nie żyje. Właśnie pojawił się na konferencji!
  2. Zaskakujący sekret ojca Jana Pawła II. Dlatego Wojtyła został papieżem
  3. Anna Mucha pokazuje jędrne piersi w reklamie olejku. Zaprasza, żeby je masować
  4. Tomasz Komenda ujawnia SENSACYJNE informacje. Ziobro pogrążony
  5. Zrobili zdjęcie Kaczyńskiemu w szpitalu. Co on tam robi?
oczy_wstepZakład, że nie poznasz tej znanej polskiej polityk po oczach?!Czytaj dalej
wojsko polskieKto ma lepszą armię: Polska czy Białoruś? PORAŻAJĄCA różnica!Czytaj dalej
Źródło: fakty.interia.pl  
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News