Tusk z hukiem POWRACA. Znamy listę do wyborów
Malwina Kossela - 31 Maja 2018

Tusk z hukiem POWRACA. Znamy listę do wyborów

Nie da się ukryć, że Donald Tusk jest w Polsce postacią bardzo niepożądaną przez partię rządzącą. Teraz okazuje się, że PiS ma powody do obaw, ponieważ Przewodniczący Rady Europejskiej ma plan na powrót do polskiej polityki. Znamy listę do wyborów.

Donald Tusk jest prawdopodobnie najbardziej nielubianym przez partię rządzącą politykiem. Nawet kiedy oddał się Unii Europejskiej, rodacy wciąż nie zamierzali dać mu spokoju. Czy jest więc coś, co bardziej rozwścieczyłoby PiS, jeśli nie udział Tuska w wyborach na prezydenta lub premiera?

Donald Tusk powraca z hukiem

Donald Tusk ma jednak plany jeszcze ciekawsze, niż PiS mógłby przypuszczać. Były polski premier miałby zostać twórcą i patronem bardzo szerokiej proeuropejskiej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kolejna droga polityczna jaką rozważa to samodzielne zostanie europosłem. Jeśli Tusk zostałby europosłem, otrzymałby mandat europosła. To stałoby się natomiast silnym, unijnym immunitetem i mimo wszystko, otworzyłoby mu drogę do stanowiska prezydenta RP. Jeżeli jednak Tusk zostałby twórcą i patronem proeuropejskiej listy, to już znane są nazwiska polityków, którzy by się z nim związali. Wśród nich są: były prezydent RP Bronisław Komorowski, Jerzy Buzek i inni byli premierzy, np. Marek Belka, Leszek Miller, Hanna Suchocka, Kazimierz Marcinkiewicz czy Ewa Kopacz. Listę ową poparłyby: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, SLD i PSL. Ta polityczna droga, również otworzyłaby Tuskowi możliwość kandydowania na prezydenta Polski.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Księża będą zabierać pieniądze z komunii. Trzeba je oddać
  2. Zrobili zdjęcie Kaczyńskiemu w szpitalu. Co on tam robi?
  3. Ostatnie pożegnanie. Śmierć gwiazdy Polsatu i TVN wstrząsnęła krajem
  4. Po latach Kwaśniewski wrócił! Odpalił bombę, która rozsadzi prawicę
  5. Oliwię znają wszyscy, a co z pozostałą dwójką? Jarosław Bieniuk ukrywa synów nie bez powodu
tusk_wstępTusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...Czytaj dalej
trzaskowski_wstepKrakus na prezydenta Warszawy?! Internauci SZYDZĄ z kandydatury Trzaskowskiego [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Źródło: msn.com
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News