Smutne słowa Donalda Tuska o zmarłym, na wykładzie. Ludzie stali w ciszy

Smutne słowa Donalda Tuska o zmarłym, na wykładzie. Ludzie stali w ciszy Źródło: screen tvn24.pl

Donald Tusk wygłosił dziś wykład na Uniwersytecie Warszawskim. Ze strony zebranej widowni często słychać było oklaski, jednak był pewien moment, kiedy zapadła grobowa wręcz cisza.

Donald Tusk, chcąc upamiętnić tak ważne święto, jak 3 maja, wygłosił specjalny wykład, który w większości poświęcony był bohaterce tego dnia, czyli konstytucji naszego kraju. Oczywiście nie zabrakło w nim politycznych przytyków względem przeciwników dawnego ugrupowania byłego premiera, jednak to nie ten fragment wypowiedzi polityka chwycił wszystkich zgromadzonych na auli Uniwersytetu Warszawskiego.

Donald Tusk poprosił o minutę ciszy

Święto konstytucji 3 maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych w ciągu roku. Zawsze wiążą się z nią liczne uroczystości zarówno kościelne, jak i świeckie, a także wystąpienia wielu znanych polityków. W tak istotnym dniu nie mogło zabraknąć również Donalda Tuska, który wygłosił specjalny wykład na Uniwersytecie Warszawskim.

Oczywiście tematem przewodnim była kondycja konstytucji w naszych czasach, która ostatnio jest często komentowana w mediach. Były premier przytoczył jednak również, jak ważna dla Polaków była konstytucja 3 maja. Nie ukrywał, że może nie była ona najlepsza, ale bez wątpienia potrzebna. Rzecz jasna nie brakowało odniesień do aktualnej władzy, której wiele osób zarzuca jej nieprzestrzeganie, a nawet łamanie. Jednak nie to było kluczowym momentem całego wykładu.

Chodzi o gest wykonany przez Donalda Tuska, a dokładniej prośba o minutę ciszy ku czci zmarłego niedawno podziwianego opozycjonisty Karola Modzelewskiego. Miał on niewiarygodny wkład w to, jak teraz wygląda nasz kraj. Jego śmierć była ciosem dla wielu osób, ze względu na jego osiągnięcia na scenie politycznej podczas trwania poprzedniego ustroju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego walka z systemem zainspirowała wiele osób, do tego, aby walczyć o wolną Polskę, dlatego też na życzenie byłego premiera jego pamięć została uczczona, aby nikt o nim nigdy nie zapomniał. Podczas wystąpienia Donalda Tuska bardzo często słychać było gwarne oklaski płynące z widowni, jednak w tamtej chwili cisza i napięcie stworzyły niesamowitą i podniosłą atmosferę.

Nie da się ukryć, że jest to bardzo ważny i przede wszystkim potrzebny gest. Mało jest dni w roku, które tak dobrze pokazywałyby świadectwo Karola Modzelewskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polek rzucą się do Lidla z pianą na ustach. Tak luksusowego produktu ZA GROSZE nie było nigdy w historii
  2. Elżbieta Czyżewska miała u stóp całą Polskę. Zniszczył ją alkoholizm, UMARŁA samotnie w obcym kraju
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  5. Rodowicz mieszka w 100-letniej willi, która ścina z nóg
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

 

źródło: Super Express

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News