Donald Tusk jest w Polsce postacią bardzo niepożądaną przez partię rządzącą. Jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że zamierza on wystartować w wyborach prezydenckich. Jednak okazuje się, że nie będzie walczył ani o fotel prezydenta, ani premiera. Ma zupełnie inny plan.

Donald Tusk jest prawdopodobnie najbardziej nielubianym przez partię rządzącą politykiem. Gdyby więc wystartował na prezydenta lub premiera, na pewno bardzo rozwścieczyłby tym aktualnych rządzących. Jednak Tusk ma inny plan.

Donald Tusk kojarzy się za granicą kraju z dużym sukcesem w polityce europejskiej. Aktualny Przewodniczący Rady Europejskiej ma w planach wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku. Otrzymałby wtedy mandat europosła.

Donald Tusk ma wielkie plany

PiS chce jednak zablokować mu nawet ewentualną możliwość zostania prezydentem naszego kraju. Z ust wielu ważnych polityków padły już słowa oskarżające Donalda Tuska o np. zdradę dyplomatyczną. Zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury w marcu 2017 roku złożył Antoni Macierewicz. Do dziś niektórzy politycy PiS mają nadzieję, że Tusk poniesie za to odpowiedzialność karną. Gdyby tak się stało, nie mógłby kandydować na prezydenta.

Okazuje się jednak, że Tusk jest o wiele bardziej zapobiegliwy niż Prawo i Sprawiedliwość. Gdyby faktycznie wystartował zgodnie z planem w wyborach do PE, otrzymałby mandat europosła. To stałoby się natomiast silnym, unijnym immunitetem i mimo wszystko, otworzyłoby mu drogę do stanowiska prezydenta RP. Na pewno w polityce czekają nas teraz ciekawe lata, pełne bardzo interesujących rozgrywek.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co tam się dzieje?! Ogromny ogień i dym nad Brukselą [VIDEO]
  2. Rząd PiS uderza w Izrael na arenie międzynarodowej! Oficjalne oświadczenie MSZ Polski
  3. Z ostatniej chwili: Historyczny przełom ws. Amber Gold! Wassermann właśnie ujawniła sensacyjną notatkę
  4. Jak im nie wstyd?! PiS poniżył IKONĘ walki o prawa niepełnosprawnych
  5. Rząd uruchamia nowy program! 25 000 PLUS

Tusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...


Kobiety, które rządzą polskimi politykami [ZDJĘCIA]

Źródło: wprost.pl