Donald Tusk może mieć powód do zmartwień. Jego start w wyborach prezydenckich w 2020 roku wisi na włosku, a ostatni sondaż przeprowadzony przez SW Research tylko to potwierdza. Polacy wbili Tuskowi nóż w plecy.

Przewodniczący Rady Europejskiej kilkukrotnie wspominał o możliwości kandydowania w wyborach na prezydenta Polski w 2020 roku. Moment ten bardzo szybko się zbliża, a sami wyborcy zastanawiają się nad ewentualną kandydaturą Donalda Tuska.

W ostatnim czasie został przeprowadzony sondaż SW Research dla „Rzeczpospolitej”, w którym ankietowanym zadano pytania właśnie o wybory prezydenckie. Jak widać po wynikach, zdecydowana część z nich nie poparłaby Tuska.

Donald Tusk daleko w tyle. Andrzej Duda nadal na prowadzeniu!

Za startem Tuska w wyborach prezydenckich za dwa lata opowiedziało się 39 procent ankietowanych. Przeciwko jest aż 43 procent respondentów, natomiast 18 procent pozostało bez zdania.

W przypadku możliwości startu w wyborach różnica nie jest aż tak znacząca, jednak gdy zapytamy Polaków o oddanie głosu, widzimy ogromną przepaść. Na Donalda Tuska zagłosowałoby zaledwie 21 procent ankietowanych, natomiast za obecnym prezydentem Andrzejem Dudą wstawia się aż 32 procent wyborców. Kolejno 17 procent poparcia uzyskałby Robert Biedroń.

Według danych SE Research zdecydowanymi przeciwnikami Donalda Tuska są mieszkańcy wsi, osoby mające do 25 lat, posiadające wykształcenie zasadnicze lub zawodowe. Połowa z nich otrzymuje zarobki nie przekraczające 2000 złotych miesięcznie.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciągnęli Jakiemu kompromitujące nagranie sprzed lat. Z tego się nie wytłumaczy
  2. Kurski chce dbać o jakość, „paskowy” wyleci? Wielkie zmiany w TVP
  3. Kaczyński jest przerażony. PiS zostanie pokonany jego własną bronią
  4. Wystarczy minuta i twój podpis, żeby zwierzęta nie musiały występować w cyrkach!
Donald Tusk
fot. Instagram
Donald Tusk
fot. Instagram
Donald Tusk
fot. Instagram

 

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]

Zakład, że nie poznasz tej znanej polskiej polityk po oczach?!