Politycy Platformy Obywatelskiej coraz częściej wspominają o możliwym powrocie byłego premiera. Donald Tusk zamierza znów zagrać szczególną rolę w polityce swojego kraju. Nie wiadomo, czy jako premier, czy jako prezydent, jedno jest jednak pewne – z Rady Europejskiej powróci do nas w wielkim stylu!

Politycy Platformy Obywatelskiej w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” potwierdzili możliwy powrót Donalda Tuska do polityki polskiej. Choć na ten temat spekulują już media w całym kraju, dopiero teraz zaczynają się wypowiadać członkowie jego byłej partii politycznej. Co ciekawe, z ich doniesień wynika, że Tusk czeka na porażkę PO! Dlaczego?

Donald Tusk czeka, aż PO znów się osłabi. Wtedy wróci ratować sytuację!

Platforma Obywatelska, na czele z Grzegorzem Schetyną, nie ma łatwiej walki z obecną partią rządzącą. Wybory parlamentarne nadchodzą wielkimi krokami, a PiS co i raz podkłada kłody pod nogi największej partii opozycyjnej. Choć obywatele coraz częściej burzą się z powodu decyzji Prawa i Sprawiedliwości, to mimo wszystko ich zapał do Platformy nie rośnie znacząco. Sprawę uratować może Donald Tusk.

– Tusk wie, że wybory samorządowe będą trudne dla Platformy. Grzegorz nie radzi sobie z kandydatami na prezydentów. Jeśli w wyborach osiągnie słaby wynik, to będzie kolejny powód dla Tuska, żeby wracać. Wtedy politycy PO będą go o to prosili. A na to czeka były premier – mówi jeden z członków partii opozycyjnej.

Pozostaje pytanie: kiedy właściwie Tusk powróci do Polski? Bardzo dużo mówi się o jego potencjalnym starcie w wyborach prezydenckich, choć sam do tej pory tego nie potwierdził. Politycy PO przewidują jednak inny termin.

– Powróci na wybory parlamentarne. Tusk chce znowu być premierem – podkreśla polityk Platformy Obywatelskiej.

Nie ma wątpliwości, że byłby to zaskakujący zwrot w polskiej polityce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyjaciele Dudy przerwali milczenie. Zdradzili jego najintymniejsze sekrety
  2. Niesamowite! Legendarny Mike Tyson złożył hołd powstańcom Warszawskim
  3. Rząd PiS wydaje krocie na Fundusz Kościelny! Tłumaczenie zwala z nóg
  4. Pies pomaga swojemu niepełnosprawnemu właścicielowi w niesamowity sposób
fot. Instagram
fot. wikimedia.org
fot. wikimedia

Jakie szanse na wygraną w wyborach prezydenckich w 2020 roku ma Donald Tusk?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]


Ile wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]