Donald Tusk wraca z HUKIEM. Powstaje nowe ugrupowanie

Donald Tusk wraca z HUKIEM. Powstaje nowe ugrupowanie

Donald Tusk jest postacią, która wiele znaczyła i nadal znaczy w polskiej polityce. Był współzałożycielem Platformy Obywatelskiej i jednym z najdłużej urzędujących premierów w III RP, po zostaniu Przewodniczącym Rady Europejskiej na jakiś czas zniknął z polskiej polityki. Aktualnie w związku z końcem jego drugiej kadencji w Unii Europejskiej wraca do życia publicznego w kraju.

Spekulacje dotyczące tego, czy Donald Tusk wróci do działalności politycznej w Polsce trwają odkąd objął funkcję Przewodniczącego Rady Europy. Na jego temat wypowiadali się już różni politycy, zawsze były to jednak domysły. Sam zainteresowany już kilkukrotnie dolewał oliwy do ognia, publikując wpisy w internecie, które sugerowały taką możliwość. Jego zachowanie w sieci pozwala przypuszczać, że Donald Tusk do polityki wróci i to niebawem.

Czy Donald Tusk wróci do polskiej polityki?

Takie domysły zdaje się potwierdzać przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer, która na antenie radiowej Jedynki wskazała go jako możliwego kandydata nowego ugrupowania - "Koalicji Racji Stanu" w wyborach prezydenckich. - Do roku 2020 zostało jeszcze sporo czasu, ale nie wykluczam tego, że mógłby stać się rzeczywiście kandydatem na prezydenta bardzo szerokiego obozu - powiedziała Lubnauer mając na myśli Donalda Tuska. Jej słowa spotkały się z aprobatą środowiska Platformy Obywatelskiej, dla którego Tusk jest najbardziej realnym kandydatem w wyborach prezydenckich w 2020 roku. - Ta wypowiedź przewodniczącej Lubnauer, bardzo dobra, bardzo mnie cieszy takie właśnie myślenie, bo to jest myślenie o tym, że trzeba łączyć siły, że nie należy szukać jakichś podziałów. - Jak donosi "Wirtualna Polska" w odniesieniu do jej słów powiedział Tomasz Siemoniak. Donald Tusk jest jednym z najbardziej znanych polskich polityków. Dowodem na jego popularność jest reakcja, z jaką spotkał się w Polsce przy okazji przesłuchania w związku z procesem Tomasza Arabskiego.

PRZECZYTAJ: Papież Franciszek spełnił ostatnią wolę Jana Pawła II. Zmienił nauczanie Kościoła

PRZECZYTAJ: Rydzyk się doigrał! Największy koszmar duchownego od lat

PRZECZYTAJ: Twoje ulubione zwierzęta powiedzą Ci, co myślą o Tobie Twoi znajomi. TEST

Donald Tusk fot. flickr   Donald Tusk instagram/donaldtusk Donald Tusk fot. instagram
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News