Komiczna wpadka znanego polityka PO w rozmowie z dziennikarzem. Pomylił imię Tuska

Komiczna wpadka znanego polityka PO w rozmowie z dziennikarzem. Pomylił imię Tuska Źródło: Wikimedia Commons

Donald Tusk coraz częściej podejrzewany jest o aspiracje związane z powrotem do polskiej polityki. Politycy PO skomentowali więc zbliżające się wybory do Europarlamentu właśnie w kontekście postawy przewodniczącego Rady Europejskiej. Jeden z opozycyjnych działaczy niespodziewanie pomylił jednak imię byłego premiera.

Donald Tusk jest dla wielu wyborców doskonałą alternatywą wobec rządów Zjednoczonej Prawicy. Wciąż nie wiadomo jednak, czy były premier zdecyduje się na powrót do polskiej polityki. Co ciekawe, krajowi działacze wywodzący się ze środowisk opozycyjnych wobec PiS przekazali mediom informacje, według których czują pełne wsparcie przewodniczącego Rady Europejskiej przed wyborami do Europarlamentu.

Donald Tusk pomaga PO przed wyborami do PE?

Jak twierdzą politycy Platformy Obywatelskiej, obywatele będą zmuszeni w czasie elekcji wybrać pomiędzy dwoma blokami. Jednym z nich będzie Koalicja Obywatelska, a drugim oczywiście środowiska związane z partią pod kierownictwem Jarosława Kaczyńskiego. W sposób szczegółowy działacze opowiedzieli o tym w rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski.

- Mówicie o dwóch blokach w wyborach do PE. Czyli waszym zdaniem Robert Biedroń ze swoją partią nie będzie się liczyć? - zapytał Roberta Halickiego reporter.

- Nie ma trzeciej drogi. Mamy zero-jedynkowy wybór - odpowiedział stanowczo polityk, należący do zarządu Platformy Obywatelskiej.

- Czujemy pełne wsparcie Donalda Tuska. Bardzo się cieszymy, że na każdym kroku podkreśla, że Koalicja Europejska jest tą formułą polityczną, która musi utrzymać Polskę na zachodzie Europy i zwalczyć destrukcyjny nurt polityczny reprezentowany przez PiS - stwierdził za to Mariusz Witczak.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niespodziewana wpadka polityka PO zaskoczyła dziennikarza i opinię publiczną

Obecny przewodniczący Platformy Obywatelskiej prze kilkoma miesiącami stwierdził, że wszyscy wyszliby na tym dobrze, gdyby Tusk stał się kandydatem koalicji w kolejnych wyborach prezydenckich. Witczak został zapytany, czy opozycja nadal podtrzymuje to zdanie. Jego odpowiedź zadziwiła i rozbawiła wszystkich. 

- Zacytował pan pana przewodniczącego Grzegorza Tuska... Przepraszam, Grzegorza Schetynę. Nie mamy nic do dodania. Mamy jedność - powiedział Witczak, ratując się szczerym śmiechem.

Chociaż wpadka działacza Platformy Obywatelskiej zaskoczyła opinię publiczną, raczej nie przyjęto jej krytycznie. Złośliwi dodawali jednak, że pomyłka Witczaka miała wyniknąć z faktu, iż na czele partii opozycyjnej w rzeczywistości nie stoi wcale Grzegorz Schetyna, a Donald Tusk. Sam polityk nie odpowiedział na żadne z gorzkich słów pod swym adresem.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. B. minister ujawnia: Jest jeszcze jedna osoba rządząca Polską, Kaczyński MUSI do niej jeździć
  2. Giertych wzruszył się troską Ziobry. Prawnik odpowiada ministrowi na słowa z Sejmu
  3. Duda właśnie go nominował. Radykalny zwolennik zakazu aborcji wchodzi do SN
  4. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy "Na Wspólnej". Nie możemy wyjść z SZOKU
  5. Małgorzata Kożuchowska ma powód do świętowania. GRATULUJEMY!

 

Źródło: Wirtualna Polska

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News