Żenujące tłumaczenie ze sposobu pokazania Tuska w "Wiadomościach" na pogrzebie Adamowicza

Żenujące tłumaczenie ze sposobu pokazania Tuska w "Wiadomościach" na pogrzebie Adamowicza Źródło: screen/Twitter/Jarosław Kuźniar

Donald Tusk swoim przybyciem do Polski na uroczystą mszę pogrzebową tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza wzruszył wielu Polaków. Skandal wywołało jednak manipulowanie obrazem przez TVP relacjonujące pogrzeb gdańskiego polityka, a teraz przyszedł czas na żenujące tłumaczenia stacji. 

Donald Tusk od jakiegoś czasu coraz bardziej angażuje się w sytuację polityczną w naszym kraju. Pojawiło się wiele głosów sugerujących, że przewodniczący Rady Europejskiej wiąże z Polską swoją polityczną przyszłość, nic jednak nie jest oficjalnie potwierdzone, co wywołuje ogromne emocje. Ostatnio polityk po raz kolejny podkreślił swoje przywiązanie do naszego kraju oraz żywe zaangażowanie w lokalne sprawy poprzez przyjazd do Polski w związku z tragicznymi zdarzeniami, do których doszło podczas finału WOŚP w Gdańsku. Donald Tusk obecny był na uroczystościach pogrzebowych Pawła Adamowicza, a na TVP posypał się grad ostrej krytyki po tym, jak stacja bezczelnie manipulowała relacją z tego wydarzenia i pokazała polityka w bardzo złym świetle. Teraz pojawiły się żenujące i nieudolne próby tłumaczenia się z całej tej sytuacji, w które ciężko uwierzyć.

Bezczelna manipulacja TVP. Donald Tusk pokazywany w negatywnym świetle

Telewizja Polska w ostatnich dniach przechodzi samą siebie. Oskarżenia wobec stacji, zgodnie z którymi manipuluje ona faktami i jest stronnicza, nie są niczym nowym. Po tragedii, do której doszło w ostatnią niedzielę w Gdańsku, TVP boryka się jednak z jeszcze większymi problemami, a wszystko przez próby manipulacji, które mogliśmy zobaczyć na ekranach. Po poniedziałkowym, kontrowersyjnym wydaniu "Wiadomości" telewizję zasypała lawina hejtu, to jednak nie był koniec manipulacji na wizji. W materiale z pogrzebu Pawła Adamowicza Telewizja Polska po raz kolejny pozwoliła sobie na bezczelnie sugestywną zbitkę obrazu z dźwiękiem, która postawiła przybyłego na uroczystość Tuska w bardzo złym świetle. Fragment wypowiedzi ojca Ludwika Wiśniewskiego "człowiek posługujący się językiem nienawiści i budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w Polsce" osadzony był na obrazie z kamery skierowanej wprost na szefa Rady Europejskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nieudolne tłumaczenia stacji z całej sytuacji

Taka manipulacja w obliczu wyjątkowo przykrych chwil w naszym kraju i rosnącej fali niezadowolenia Polaków z TVP spowodowały, że czara goryczy się przelała. Stację wyśmiały i skrytykowały dziesiątki osób, a internet pełen jest oskarżeń o kłamstwa, manipulacje i uległość wobec rządzącej partii PiS. Teraz nieudolnie i żenująco sytuację starał się wytłumaczyć szef TAI na swoim Twitterze. - Szanowni Państwo, głosy krytyczne wobec Wiadomości TVP są nieuzasadnione. Pragnę zwrócić uwagę, że także TVN24 ilustrował transmisję ceremonii pogrzebowej ujęciami Donalda Tuska - np. w trakcie wystąpienia bliskich śp. Pawła Adamowicza - napisał Jarek Olechowski. Jego wpis jednak nikogo nie przekonał i szybko zasypany został komentarzami wściekłych internautów. - Odejdź... poszukaj resztek honoru i odejdź... zanim cię wyrzucą na zbity... - radzi internauta. - Chłopie przestać łgać. To była przebitka z innego momentu. Na mowach wszyscy siedzieli. Nie dość, że nienawistnicy i kłamcy, to jeszcze partacze - zauważa kolejna osoba. Donald Tusk pikio.pl screen/Twitter/Jarek Olechowski Donald Tusk pikio.pl screen/Twitter/Jarek Olechowski ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Litości. Znani dziennikarze znowu szkalują Owsiaka, powód zdumiewa
  2. „Będziesz następny”. Kolejny prezydent otrzymuje straszne pogróżki, mieszkańcy przerażeni
  3. Jurek Owsiak znowu doprowadził wszystkich do łez. Wielki smutek
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News