tusk (1)
Fot. YouTube/ Love My Poland!
Mikołaj Pilecki - 24 Grudnia 2018

Donald Tusk będzie miał wyjątkowe święta. Jarosław Kaczyński może mu tylko pozazdrościć!

Donald Tusk, jak niemal wszyscy Polacy spędzi Święta Bożego Narodzenia z rodziną. Były premier może pochwalić się okazałą liczbą krewnych, którzy zasiądą z nim do wigilijnego stołu. Jego córka zdradziła także, że w tym roku, być może, dołączy do nich jeszcze jedna osoba.

Donald Tusk i jego rodzina obdarzeni są sporą rozpoznawalnością. Żona premiera występowała z nim w kampaniach wyborczych, syn jest znanym biznesmenem, którego niestety aktualny obóz władzy podejrzewa o czynny udział w aferze Amber Gold, a córka prowadzi własnego, lifestylowego bloga i sklep z oryginalnymi kreacjami. Obecny Przewodniczący Rady Europejskiej ma także aż trzech wnuków. Wszystkich zapewnili mu syn Michał i jego żona Anna. Chłopcy są uwielbiani przez dziadka, który często chwali się nimi w mediach społecznościowych i chętnie opowiada o swoich uczuciach wobec nich. - Jestem wyjątkowo szczęśliwym dziadkiem. Raz, że bardzo na to czekałem, dwa - to jest zupełnie fenomenalne przeżycie. Nie spodziewałem się, że można od razu pokochać, tak bezwarunkowo jak własne dziecko, takie małe ciałko, istotę, która jeszcze nie mówi i ledwo poznaje. Kiedy Mikołaj pierwszy raz ewidentnie do mnie się uśmiechnął, to jakby słońce wzeszło - powiedział po narodzinach pierwszego wnuka w 2009 roku.

Donald Tusk będzie miał wspaniałe Święta

Nie wiadomo, gdzie Święta spędzi rodzina Tusków, choć wiele wskazuje na to, że zrobią to w powiększonym gronie. Wszystko za sprawą Kasi Tusk, córki szefa RE, które jest już w 9. miesiącu ciąży. Blogerka sama uchyliła rąbka tajemnicy w swoim poście na Instagramie. Tusk napisała, że nie może już doczekać się Świąt. - Każde Święta Bożego Narodzenia są dla mnie na swój sposób wyjątkowe, magiczne, ale te... coś czuję, że te będą po prostu niezapomniane - napisała. Te słowa natychmiast wzbudziły spekulacje, jakoby kolejny wnuk lub pierwsza wnuczka Donalda Tuska miała przyjąć na świat w ciągu następnych dwóch dni. Dla dziadka z pewnością byłaby to niezwykła radość i bez dwóch zdań najlepszy z możliwych prezent.

Jarosław Kaczyński może tylko pozazdrościć

Wszelkie rodzinne celebracje nie są obce również prezesowi PiS. Jarosław Kaczyński nie może jednak liczyć na tak osobliwe Święta, jak Tusk. Wszystko dlatego, że sam nigdy nie założył rodziny, a obowiązki dziadka przejął po zmarłym tragicznie bracie. Kaczyński stara się opiekować dziećmi bratanicy niczym własnymi wnuczętami, lecz doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie zastąpi im Lecha Kaczyńskiego w całości. Podobnie, jak w przypadku Tuska nie wiadomo, gdzie Jarosław Kaczyński spędzi wigilię Bożego Narodzenia i dwa dni Świąt. Najprawdopodobniej odwiedzi Martę Kaczyńską, lecz nie będzie to dla niego wesoły czas. Szef partii rządzącej przy podobnych okazjach ma z wielkim żalem wspominać ukochaną matkę Jadwigę i brata. Jeśli chodzi o ojca, to nigdy nie był do niego zbytnio przywiązany.ZOBACZ TAKŻE:
  1. O tym Lech Kaczyński milczał do końca. Jego życie ociekało śmiercią
  2. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  3. Lech Wałęsa dostanie zawału?! To będzie dla niego największy szok w te święta
  4. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
  5. Wellman o aborcji. Można się zdziwić
Anna LewandowskaAnna Lewandowska pokazała choinkę. "Jejku, jaka piękna!"Czytaj dalej
źródło: eska.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News