Tusk stracił pozycję. Opozycja zrozpaczona

Tusk stracił pozycję. Opozycja zrozpaczona

Donald Tusk, który cieszył się niedawno ogromnym zaufaniem Polaków, stracił swoją pozycję. W nowym sondażu zaufania do polityków, pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda. To potężny cios dla opozycji.

W sondażu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS dla Onetu wygrywa Andrzej Duda. Ufa mu prawie połowa Polaków, 43,9 proc. "Zdecydowanie ufa" mu 21,8 proc. i "raczej ufa" 22,1 proc. Drugie miejsce w rankingu zajął Mateusz Morawiecki, który cieszy się zaufaniem 41,5 proc. Polaków.

Donald Tusk stracił pozycję

Donald Tusk, który w lipcu znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu i mógł cieszyć się zaufaniem 40,5 proc. Polaków, tym razem przegrał z politykami partii rządzącej. Spadł na trzecie miejsce. Ufa mu 39,2 proc. badanych. Czwarte miejsce zajęła prof. Małgorzata Gersdorf, której ufa 33,7 proc. badanych. Natomiast Jarosław Kaczyński zajął dopiero piąte miejsce - 31,2 proc. zaufania. Dalej znalazł się Władysław Kosiniak-Kamysz (30,6 proc. zaufania).

Komu Polacy ufają najmniej?

W rankingu na "brak zaufania" pierwsze miejsce zajął Antoni Macierewicz. Byłemu szefowi MON nie ufa aż 70,9 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 58,3 proc. badanych. Za nim jest Jarosław Kaczyński - 58,2 proc. Na kolejnych pozycjach są Zbigniew Ziobro (57,9 proc.) oraz Beata Szydło (57,8 proc.). Dudzie nie ufa 47,1 proc. badanych, Morawieckiemu - 45,4 proc., a Tuskowi - 47,1 proc.  ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska zamarła. 3 osoby nie żyją, 18 rannych, kilkadziesiąt w szpitalu
  2. Pokłosie tragedii w Darłówku. Śmierć zniszczyła życie setkom dzieci
  3. Makabra. Córeczka zmarłego Konrada Gacy ma przerażającą chorobę
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News