PiS zdecydowało. Najważniejsi politycy PO zostaną wezwani przez komisję śledczą

PiS zdecydowało. Najważniejsi politycy PO zostaną wezwani przez komisję śledczą Źródło: Fot. Wikipedia

Donald Tusk oraz kilku innych ważnych polityków PO i PSL zostaną wezwani przez komisję śledczą. PiS zadecydował, iż weźmie się za ludzi, którzy są odpowiedzialni za problemy z VAT-em. Czy tym razem uda im się postawić zarzuty byłemu premierowi?

Donald Tusk po raz kolejny będzie wezwany na przesłuchanie przed komisję śledczą. Jeszcze nie tak dawno, głośno było o sprawie Amber Gold i długim przesłuchaniu szefa Rady Europejskiej. Wtedy nie udowodniono mu żadnych powiązań z Marcinem P., ale PiS cały czas szuka haków na byłego premiera.

Donald Tusk i VAT. Czy byłemu premierowi grożą konsekwencje?

Sprawa dotyczy podatku VAT. Przewodniczący komisji śledczej ds. VAT na posiedzeniu w czwartek zdecydował o powołaniu kolejny 26 świadków, którzy będą zeznawać w tej sprawie. Przewodniczący Marcin Horała powiedział: - Na dzisiejszym posiedzeniu komisja podjęła decyzję o powołaniu 26 nowych świadków. Z dyskusji wynika, że na ten moment jest to dosyć kompletna lista. Być może w toku jeszcze jacyś pojedynczy świadkowie się pojawią - mówił polityk PiS. Prócz Donalda Tuska przesłuchani będą inni politycy, którzy w latach 2007-2015 sprawowali różne ważne funkcje w państwie. Poza byłym premierem zostaną wezwani na przesłuchanie między innymi Ewa Kopacz, Grzegorz Schetyna czy Bartłomiej Sienkiewicz. Także byli ministrowie gospodarki zostaną wezwani, czyli Waldemar Pawlak i Janusz Piechociński.

Tusk zlikwidował departament ochrony ekonomicznej?

Według Horały te osoby muszą być przesłuchiwane, gdyż pełniły ważne funkcje w państwie i podlegało im wiele instytucji. Przesłuchania mają odbyć się na wiosnę. Przewodniczący stwierdził, że lato będzie czasem pisania raportów w tej sprawie. Marcin Horała nie ukrywa, iż uważa, że to Donald Tusk podjął ważną decyzję o likwidacji departamentu ochrony ekonomicznych interesów państwa w ABW. Ta decyzja miała utrudnić walkę z przestępstwami podatkowymi. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Komisja ds. VAT-u powstała 5 lipca w 2018 roku. Ma za zadanie sprawdzić prawidłowość sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości doszło do ogromnych zaniedbań ze strony rządu w tej sprawie. Według uzasadnienia, w okresie rządów Platformy i PSL doszło do "zjawiska stopniowego rozszczelnienia VAT-u". Czy Donald Tusk ma się czego obawiać? Tego na razie nie wiadomo. Nie znamy także dokładnej daty przesłuchań. Pewne jest to, że rząd chce się dobrać w jakiś sposób do Donalda Tuska i ministrów w jego rządzie. Nie udało im się to przy sprawie Amber Gold, więc próbują w inny sposób. Można przypuszczać, iż liczą na to, że w zaszkodzą mu przed nadchodzącymi wyborami. Także opinia o Kopacz, Schetynie i innych może być zagrożona przez sprawę z VAT-em.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński dostanie szału! Ksiądz ujawnia, kogo dotyczą słowa z pogrzebu Adamowicza
  2. Czarne chmury zawisły nad Krzysztofem Ziemcem. Dziennikarz ma się czego obawiać?
  3. Słynny ksiądz nie wytrzymał. Mocno skomentował słowa żony Adamowicza
  4. Kinga Duda wyrosła na piękną kobietę. Czym się teraz zajmuje?
  5. Małgorzata Braunek zmagała się z ciężką chorobą przez wiele lat. Na to samo zmarła Kora
Następny artykuł