Donald Tusk prosi o pomoc finansową. Ona musi wygrać z rakiem

Donald Tusk prosi o pomoc finansową. Ona musi wygrać z rakiem Źródło: Fot. Gazeta.pl

Donald Tusk, mimo iż robi w tej chwili karierę poza granicami Polski i stał się człowiekiem cenionym na arenie międzynarodowej, nie stracił swojej ludzkiej twarzy. Polityk w dalszym ciągu potrafi zauważyć krzywdę drugiej osoby, nawet, jeśli jest to ktoś obcy. Polityk zrobił coś, z czego powinni brać przykład inni.

Donald Tusk postanowił zaangażować się w akcję, jaką w sieci opublikowała Marta Niewierko. Kobieta opublikowała na swoim profilu na Twitterze niezwykle smutny apel, w którym prosi o pomoc dla swojej chorej mamy. Kobieta cierpi na nowotwór, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie chce jej dalej pomagać. Na pomoc kobietom ruszył były premier.

Donald Tusk udostępnił apel kobiety. Za jego przykładem poszli inni znani

Pani Marta zorganizowała zbiórkę, która miała pomóc zebrać potrzebne pieniądze na leczenie jej mamy. Na portalu siepomaga.pl publikowała niesamowicie wzruszający list. - Nie znam osoby bardziej kochającej życie, niż moja Mama. Od kiedy pamiętam, nigdy nie okazywała zmęczenia, nie narzekała, że musi dbać o całą rodzinę, gotować, prać, sprzątać... Zawsze głównie myślała o nas, a dopiero potem o sobie. Teraz role się odwróciły - cała nasza rodzina skupia się tylko na jednym - by Mama, mimo raka, była z nami jak najdłużej… Prosimy, pomóż nam w tym - napisała kobieta. Apel ten poruszył samego Donalda Tuska, który postanowił podać tę informację dalej. - Obie Panie to dwa wielkie i bardzo waleczne serca. Trzeba pomóc! - napisał na swoim Twitterze. Wraz za byłym politykiem poszli inni znani ludzie. Post o potrzebującej kobiecie udostępniła również posłanka Joanna Scheuring - Wielgus, a także Zbigniew Hołdys.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

NFZ nie będzie już dalej pomagać, bo się "nie opłaca"

Jak się okazuje, leczenie chorej kobiety początkowo opłacał Narodowy Fundusz Zdrowia. Gdy okazało się jednak, że lek nie działa tak mocno jak powinien, NFZ wycofał się z finansowania leku. Teraz kobieta sama musi walczyć o pieniądze, które pozwolą jej na przeżycie - Trzy pierwsze podania chemii zrefundował NFZ. Kolejnych odmówił - lekdziała za słabo, a dla nich oznacza to, że nie warto za niego płacić. Nie jest ważne, że tylko od pozwala Mamie żyć, oddychać, dalej walczyć… Dlatego jesteśmy tu i bardzo Cię prosimy pomóż ocalić naszą Mamę - smutno wyznała pani Marta. Jak do tej pory chorą na raka kobietę wsparło 3 496 osób.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Za te słowa pół Polski znienawidziło bp Pieronka. Największy skandal z udziałem duchownego
  2. Małysz wspaniale wychował córkę! Te słowa powinny dotrzeć do Oliwii Bieniuk?
  3. Kuba Wojewódzki nie utrzymuje z bratem kontaktu. Kim jest Tomasz Wojewódzki?
  4. Kurdej-Szatan była totalnie pijana?! Jej wściekła mama komentuje szokujące nagrania
  5. Dorota Wellman: Pochodzenie gwiazdy powodem ataków prawicy
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News