Donald Tusk wzbudza w elektoracie PiS i Polsce „konserwatywnej” coraz większe emocje. Na tyle duże, że prawicowe media straszą przewodniczącym Rady Europejskiej ze swoich okładek. Rude włosy, strój kelnera, tęczowe flagi, a zwłaszcza tytuły – autorzy posunęli się w swych wizjach bardzo daleko, przekraczając przy okazji granice śmieszności.

Donald Tusk i jego niedawne przesłuchanie jako ostatniego świadka przed komisją ds. Amber Gold sprawiło, że o byłym premierze znów się dużo mówiło. Z miejsca wrócił też temat jego powrotu do polskiej polityki po zakończeniu kadencji w Brukseli (upływa za rok). Główny zainteresowany podkreślał jednak w wielu wywiadach, że dziś jest za wcześnie na tak odważną deklarację.

Donald Tusk straszy z okładek

Prawo i Sprawiedliwość dostrzega, że Tusk mógłby istotnie poprawić notowania Koalicji Obywatelskiej. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego Tusk pozostaje symbolem 8 lat rządów PO z PSL. Jest to tak silny argument, że konserwatywne tygodniki postanowiły „postraszyć” Polaków wizją powrotu do Polski Tuska, a tym samym przypomnieć, że jest on głównym uosobieniem zła, czyli rządów poprzedników.

O ile okładki z reguły wiążą się z przesadą i graficzną grą symboli, to tym razem szefostwa tygodników posunęły się naprawdę daleko. W najnowszych wydaniach „Do Rzeczy” i „Sieci” widzimy bowiem byłego premiera w skrajnie negatywnym przekazie.

W tygodniku Pawła Lisickiego czytamy „Boże chroń przed Tuskiem”, a na okładce widzimy Tuska w przebraniu kelnera, „podającego na tacy” muzułmanów i człowieka z flagą LGBT. Słowem – nic innego jak straszak kolejnymi aferami (taśmy „u Sowy”) oraz migracjami uchodźców (politycy PO mówili o przyjmowaniu uchodźców) oraz polityką równościową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

10 rodzin polskich polityków, które cieszą się największą popularnością

Równie „kreatywna” była redakcja tygodnika Sieci. Wyeksponowała do przesady rudy kolor włosów Tuska, dając tytuł „Wraca koszmar”. W obliczu starzejącego się, siwiejącego polityka, sprawa jest jednoznaczna.

Okładki są reakcję na doniesienia prasowe jeszcze z poprzedniego tygodnia. Od jakiegoś czasu mówi się, że Koalicja Obywatelska zwiera szeregi przed wyborami do Sejmu, a nad projektem miałby czuwać właśnie Tusk.

Sprawę dobitnie skomentował Tomasz Lis, który odniósł się do okładki tygodnika Sieci, z mocno rudym Tuskiem.

– Karnowscy pytają na okładce jak PiS może zatrzymać Tuska i samą okładką podsuwają wyrafinowany i wręcz genialny pomysł – można mu pofarbować włosy na rudo – czytamy na jego profilu na Twitterze.

screen Do Rzeczy
screen Sieci

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Układ rozpada się na naszych oczach! Tusk zmroził Kaczyńskiego
  2. Donald Tusk będzie wściekły! Okrutnie zaatakowali jego ciężarną córkę
  3. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  4. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]

Zobacz również