Prawica znalazła sposób na powstrzymanie Tuska. Chcą, żeby udusił się ze śmiechu

Prawica znalazła sposób na powstrzymanie Tuska. Chcą, żeby udusił się ze śmiechu

Donald Tusk wzbudza w elektoracie PiS i Polsce "konserwatywnej" coraz większe emocje. Na tyle duże, że prawicowe media straszą przewodniczącym Rady Europejskiej ze swoich okładek. Rude włosy, strój kelnera, tęczowe flagi, a zwłaszcza tytuły - autorzy posunęli się w swych wizjach bardzo daleko, przekraczając przy okazji granice śmieszności.

Donald Tusk i jego niedawne przesłuchanie jako ostatniego świadka przed komisją ds. Amber Gold sprawiło, że o byłym premierze znów się dużo mówiło. Z miejsca wrócił też temat jego powrotu do polskiej polityki po zakończeniu kadencji w Brukseli (upływa za rok). Główny zainteresowany podkreślał jednak w wielu wywiadach, że dziś jest za wcześnie na tak odważną deklarację.

Donald Tusk straszy z okładek

Prawo i Sprawiedliwość dostrzega, że Tusk mógłby istotnie poprawić notowania Koalicji Obywatelskiej. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego Tusk pozostaje symbolem 8 lat rządów PO z PSL. Jest to tak silny argument, że konserwatywne tygodniki postanowiły "postraszyć" Polaków wizją powrotu do Polski Tuska, a tym samym przypomnieć, że jest on głównym uosobieniem zła, czyli rządów poprzedników. O ile okładki z reguły wiążą się z przesadą i graficzną grą symboli, to tym razem szefostwa tygodników posunęły się naprawdę daleko. W najnowszych wydaniach "Do Rzeczy" i "Sieci" widzimy bowiem byłego premiera w skrajnie negatywnym przekazie. W tygodniku Pawła Lisickiego czytamy "Boże chroń przed Tuskiem", a na okładce widzimy Tuska w przebraniu kelnera, "podającego na tacy" muzułmanów i człowieka z flagą LGBT. Słowem - nic innego jak straszak kolejnymi aferami (taśmy "u Sowy") oraz migracjami uchodźców (politycy PO mówili o przyjmowaniu uchodźców) oraz polityką równościową.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Równie "kreatywna" była redakcja tygodnika Sieci. Wyeksponowała do przesady rudy kolor włosów Tuska, dając tytuł "Wraca koszmar". W obliczu starzejącego się, siwiejącego polityka, sprawa jest jednoznaczna. Okładki są reakcję na doniesienia prasowe jeszcze z poprzedniego tygodnia. Od jakiegoś czasu mówi się, że Koalicja Obywatelska zwiera szeregi przed wyborami do Sejmu, a nad projektem miałby czuwać właśnie Tusk. Sprawę dobitnie skomentował Tomasz Lis, który odniósł się do okładki tygodnika Sieci, z mocno rudym Tuskiem. - Karnowscy pytają na okładce jak PiS może zatrzymać Tuska i samą okładką podsuwają wyrafinowany i wręcz genialny pomysł - można mu pofarbować włosy na rudo - czytamy na jego profilu na Twitterze. screen Do Rzeczy screen SieciZOBACZ TAKŻE:
  1. Układ rozpada się na naszych oczach! Tusk zmroził Kaczyńskiego
  2. Donald Tusk będzie wściekły! Okrutnie zaatakowali jego ciężarną córkę
  3. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  4. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
Następny artykuł