Donald Tusk
Fot. Wikimedia Commons
Wiadomości Pikio - 30 Czerwca 2018

Ależ ich wyjaśnił! Jednym zdaniem Tusk podsumował PiS w piekielnie ostry sposób

Donald Tusk w bardzo stanowczy sposób wypowiedział się na temat jednej z nowelizacji ustaw, która została właśnie z inicjatywy PiS na wniosek premiera podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Przewodniczący Rady Europejskiej podzielił się naprawdę szczerą opinią na temat poczynań obecnego obozu władzy.

Tusk zabrał głos w sprawie nowelizacji prawa dotyczącego Instytutu Pamięci Narodowej. Warto przypomnieć, że ostatecznie władze odeszły od pomysłu karania więzieniem za przypisywanie Polakom odpowiedzialności za wojenne zbrodnie, których dopuścili się obywatele III Rzeszy.

Donald Tusk ostro o Prawie i Sprawiedliwości

Według Tuska krok ten był naprawdę słuszny. Jednocześnie polityk zaznaczył jednak, że przez długi czas przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości trudno będzie wymazać zły obraz kraju na arenie międzynarodowej. - Dobrze, że wreszcie większość sejmowa, PiS, rząd jakoś ogarnęli się i zrozumieli, że to była droga absolutnie donikąd - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej w Brukseli.

Stanowcze słowa byłego premiera

- Szkody, jakich narobili, (...) będą niestety długo ciążyły nad polską reputacją - dodał jednak gorzko, punktując politykę międzynarodową prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość. Zwolennicy Donalda Tuska bardzo szybko zgodzili się z jego opinią. Wielu z nich stwierdziło także, iż ostateczne zmiany w ustawie o IPN zostały złagodzone właśnie przez jego działania podejmowane na wpływowym unijnym stanowisku.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. PKO BP i wiele innych. Banki, w których złożysz wniosek o 300 plus
  2. To nie miało się wydać. Tak b. minister PiS korzystał z tajemniczych pokoi dla VIP-ów
  3. Nie żyje 133 polityków. Zabójcze żniwo kampanii wyborczej
  4. Zarzuty prezesa wbiły wyborców w ziemię! Kaczyński oskarża publicznie Tuska
ZAMIANA
jaroslaw_kaczynskiIle wzrostu ma Kaczyński, a ile Kwaśniewski? Możesz się zdziwić! [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Kaczynski_JaroslawDlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiSCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News