donald
fot. Instagram.com/donaldtusk
Mikołaj Pilecki - 21 Lipca 2018

Historyczny przełom! Tusk podpisał legendarny dokument, to się dzieje na naszych oczach

W zachodnich mediach był to temat numer jeden, tymczasem w Polsce niemal całkowicie go przemilczano. Donald Tusk reprezentujący Unię Europejską podpisał bowiem niezwykle ważny dla naszego kraju i całego kontynentu dokument. Drzwi do rozwoju stoją otworem.

Po pierwsze rozpoczęto nową erę współpracy między UE a Japonią i potwierdzono przyjazne stosunki między nimi. Po drugie został podpisany dokument znoszący cła na towary unijne wwożone na teren archipelagu i odwrotnie, po trzecie stanowi to niezwykłą szansę dla Polski i jej gospodarki. Podpisana przez Donalda Tuska umowa jest kluczowa dla rozwoju Unii w okresie ochłodzenia się stosunków z USA i przyszłego wyjścia Wielkie Brytanii ze Wspólnoty. Po raz kolejny były premier rządu RP odniósł polityczny i PR-owy sukces nad rządem Prawa i Sprawiedliwości, który uwielbia się do niego porównywać.

Donald Tusk triumfuje

Nie wiadomo, jaki wkład miał przewodniczący RE na ostateczny kształt podpisanego porozumienia, ważne jest jednak, że to on stał się jego twarzą. Zniesione cła opiewają w końcu na łączną sumę miliarda dolarów, które ograniczały zarówno nas, jak i przedsiębiorców z Kraju Kwitnącej Wiśni. Dokonało się całkowite otwarcie Japonii na towary i usługi z krajów członkowskich Unii Europejskiej, co nie byłoby możliwe bez zwinnej dyplomacji europejskich polityków i lobbystów. Korzyści z takiego stanu rzeczy są oczywiste. W przypadku Polski można mówić o otwartych drzwiach do rozwoju dla rolników, na których towary zapotrzebowanie w Japonii jest spore. Oznacza to także, że wszystkie nasze firmy będą mogły konkurować z japońskimi na ich własnym gruncie na równych zasadach. Jak podają portal crowdmedia.pl, może oznaczać to również przyciągnięcie japońskich fabryk samochodów do Polski, w której koszty pracy są dużo tańsze od tych na zachodzie Europy. Brak zainteresowania historyczną umową z Tokio ze strony państwowych mediów jest oczywisty. Pracownicy TVP nie mają, jak krytykować decyzji, którą podjął Donald Tusk.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tajna narada PiS! Ujawniono szczegóły spotkania na Nowogrodzkiej
  2. Dzieje się! Piotrowicz i Kuchciński na wylocie
  3. Kaczyński się wycofuje. „Zdradził samego siebie”
  4. Profilaktyka przeciwpasożytnicza. Kleszcze żywcem zjadały tego psa
  5. Pielęgnacja koreańska – triki, które warto zastosować
ZAMIANAtusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
jk_urodzinki100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej
"}" data-sheets-userformat="{"2":4547,"3":[null,0],"4":[null,2,11982760],"9":1,"10":2,"11":4,"15":"arial,sans,sans-serif"}">
jk_urodzinki100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława KaczyńskiegoCzytaj dalej
źródło: crowdmedia.pl