PiS błaga o pomoc Donalda Tuska. Kaczyński będzie wściekły

PiS błaga o pomoc Donalda Tuska. Kaczyński będzie wściekły

Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie ukrywało swojej niechęci, którą wzbudzał w całej partii Donald Tusk. Okazuje się jednak, że kiedy są przyparci do muru, to nawet jego potrafią błagać o pomoc. Jak dowie się o tym Jarosław Kaczyński, na pewno będzie wściekły.

Takiego zwrotu akcji chyba nikt się nie spodziewał. Donald Tusk i Prawo i Sprawiedliwość? Do tej pory ta para kojarzyła się wyłącznie ze wzajemną wrogością i negatywnym nastawieniem. Teraz jednak partia prosi byłego premiera o pomoc. - Mam nadzieję, że Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, chce i będzie mógł pomóc rządowi PiS w negocjacjach nad budżetem unijnym – powiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Czy Jarosław Kaczyński wie, o co prosi polityk z jego partii? Wydaje się to niemożliwe. Najpewniej lider PiS byłby wściekły, wiedząc, co się dzieje pod jego nosem.

Donald Tusk pomoże... PiS-owi?!

Co więcej, Adam Bielan podkreślał, że w kontekście negocjacji nad nowym budżetem UE „nie należy unikać spotkania” premiera Mateusza Morawieckiego z Tuskiem. Taki rozwój wypadków stanowczo nie spodobałby się Kaczyńskiemu, który Tuska uznaje za swojego największego wroga. - Prace nad budżetem zakończą się na poziomie Rady Europejskiej najprawdopodobniej na początku 2020 roku, kiedy Donald Tusk już nie będzie przewodniczącym Rady Europejskiej, kiedy nie będzie obecnej Komisji Europejskiej, kiedy będzie zupełnie nowy Parlament Europejski. Będziemy finiszować z tymi pracami w zupełnie nowej politycznie Unii – zauważa wicemarszałek Senatu. Przypominamy, że aktualnie zgodnie z propozycją przedstawioną przez KE, Polska ma otrzymać w nowym wieloletnim budżecie 64 mld euro z funduszy spójności – o 19,5 mld euro mniej niż dotychczas. Bielan zapowiada, że budżet w tym kształcie stanowczo nie zostanie przyjęty. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ręce opadają! Sejm wystawi protestującym RACHUNEK na ogromną kwotę
  2. Nie żyje polski polityk! Tuż przed śmiercią odkrył ogromną aferę
  3. Klęska żywiołowa w Polsce. UE chce nam dać 12 mln euro wsparcia
  4. Wyciekł przebieg spotkania z Piotrowiczem! Użył FIKCJI
  5. Skąd ogromna emerytura Kaczyńskiego? Wiemy dlaczego dostaje więcej od innych Polaków
Źródło: nczas.com  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News