Tusk opublikował zdjęcie z 1982 roku! Kaczyński wściekły, ale taka jest prawda

Tusk opublikował zdjęcie z 1982 roku! Kaczyński wściekły, ale taka jest prawda

Donald Tusk zdecydował się w bardzo osobisty, ale także wymowny sposób podzielić z wyborcami swoimi przemyśleniami z okazji dzisiejszego święta Konstytucji 3 maja. Zdjęcia, które opublikował na portalach społecznościowych, natychmiast wywołały ogromną burzę. Dla Jarosława Kaczyńskiego to zdjęcie jest szczególnie niewygodne.

Przewodniczący Rady Europejskiej oraz były premier nie od dziś krytycznie wypowiada się na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. Zaznacza przy tym, że nie wybiera się jeszcze na polityczną emeryturę, dlatego też możemy zapewne spodziewać się jego powrotu na krajową scenę parlamentarną.

Polityk o rządach PiS

- Sytuacja jest dzisiaj bardzo skomplikowana, a powodują ją wydarzenia wewnętrzne i działania obecnej władzy. Stan państwa w kontekście prawa, szanowania konstytucji, niezależności sądownictwa każe mi myśleć o Polsce 24 godziny na dobę - powiedział jakiś czas temu w wywiadzie dla TVN24 Tusk. Co ciekawe, w podobnym tonie polityk skomentował symbolikę obchodzonego dziś święta. Opublikował przy tym wykonane 36 lat temu zdjęcia, na których sam ma jedynie 25 lat.

Donald Tusk: osobiste wspomnienia

- Majowa demonstracja w Gdańsku w 1982 r. W końcu zawsze chodzi o to samo: wolność, demokrację, rządy prawa - podpisał Tusk jedną z fotografii, która przedstawia go w tłumie strajkujących. - Świętując Święto Konstytucji 3 Maja w Polsce pamiętamy, że jest to także Światowy Dzień Wolności Prasy. Związek jest oczywisty. Konstytucje są napisane w celu zagwarantowania wolności słowa. Aby podkreślić te dwie rzeczy, moi przyjaciele dali mi to zdjęcie. Pokazuje moment, w którym otrzymaliśmy od drukarek pierwsze egzemplarze niezależnej gazety "Samorządność". W Gdańsku w 1981 r. podczas rewolucji Solidarności - dodał polityk pod drugim zdjęciem, tym razem w języku angielskim. Jego posty bardzo szybko wywołały gorącą dyskusję wśród wyborców. Niektórzy poparli działania Tuska i jego ewentualny powrót do polskiej polityki. Inni stanęli stanowczo w obronie Prawa i Sprawiedliwości, zaprzeczając tezie o upadku rządów prawa w naszym kraju i ewentualnym ograniczeniu wolności prasy.

Kaczyński wściekły

Wypowiedzi zwłaszcza osób popierających PiS pokazują, jak bardzo dla wyborców partii rządzącej zdjęcie Donalda Tuska jest niewygodne. W komentarzach wrzucali oni inne zdjęcia, na których stoi on obok Wojciecha Jaruzelskiego. Szczególnie Jarosław Kaczyński chętnie ustawiłby obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej w jednym szeregu z komunistami odpowiadającymi za dramaty PRL. Zdjęcie, na którym widać byłego premiera w tłumie podczas nielegalnej demonstracji trzeciomajowej pokazuje, że on także sprzeciwiał się komunistycznemu reżimowi. Uniemożliwia ono zatem prowadzenie narracji, zgodnie z którą były lider PO jest zdrajcą porównywalnym z komunistami. Donald Tusk Fot. Twitter Donald Tusk Fot. InstagramZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowe informacje o chorobie Kaczyńskiego. Cierpi katusze, zdjęcia przerażają
  2. Patryk Jaki zrobił grilla. Uwagę internautów przykuł jeden, drobny szczegół
  3. Awantura w TVP na żywo. Szejnfeld uderzył w Rachonia i wyszedł ze studia
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News