Donald Tusk odpala prawdziwą bombę! To zniszczy PiS

Donald Tusk odpala prawdziwą bombę! To zniszczy PiS

Donald Tusk jako jeden z nielicznych polskich polityków wybił się na skalę europejską, został zauważony i obecnie sprawuje funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej. Sekretem nie jest także jego niechęć do PiS, a właśnie na jaw wyszło, że mężczyzna przygotował coś szokującego, co może zniszczyć partię rządzącą.  

Donald Tusk przez długie lata uczestniczył w polskim życiu politycznym, wspinał się po szczeblach kariery i długo walczył o posadę prezesa Rady Ministrów, której po objęciu nie opuścił aż przez 7 lat. W 2014 roku zdecydował się na przyjęcie propozycji objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej, co zapewniło mu międzynarodowy prestiż oraz szacunek obywateli. Nie od dziś wiadomo również, że były premier nie jest zwolennikiem partii PiS, która obecnie sprawuje rządy w naszym kraju. W ostatnim czasie chodzą nawet plotki, że po zakończeniu kadencji na obecnym stanowisku planuje wrócić do Polski, a wiele osób mówi o nim, jako o realnym zagrożeniu dla Prawa i Sprawiedliwości. Teraz jednak okazuje się, że polityk przygotował coś specjalnego, po czym partia Jarosława Kaczyńskiego już się nie podniesie.

Donald Tusk odpala prawdziwą bombę

Dopiero co zakończyły się wybory samorządowe, które przez wielu specjalistów określane były jako jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych w ostatnim czasie, a już trwają przygotowania do kolejnych wyborów - tym razem do Parlamentu Europejskiego. Słychać plotki, że PiS chce zacząć intensywne przygotowania w styczniu, tymczasem okazuje się, że Donald Tusk już wziął się do roboty. Jak podają media, zbliżające się wybory mają maksymalnie zjednoczyć opozycję. Mowa jest o powołaniu wspólnej listy do PE, którą dumnie określa się mianem "listy pod patronatem Tuska" lub "bloku prodemokratycznego". Specjaliści określają, że jeśli plan wypali, PiS może ostatecznie pożegnać się ze swoją pozycją w polskiej polityce. Do formacji należeć mają zarówno politycy PO i Nowoczesnej, jak i reprezentanci PSL, byli premierzy, a nawet część lewicy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na tym się nie skończy? PiS zostanie zniszczony

O "konsolidacji opozycji w wyborach do PE pod egidą Donalda Tuska" pisze "Rzeczpospolita", lecz wciąż nie wiadomo, jaką rolę miałby tam pełnić były premier i czy ma to jakiś związek z plotkami dotyczącymi jego powrotu na polską scenę polityczną. Gazeta podaje, że polityk "uważnie obserwuje reakcje na swoje posunięcia i częściowo na tej podstawie buduje dalszą strategię", która nikomu jeszcze niestety nie jest znana. Jedno jest jednak pewne - będzie się ona skupiała na odebraniu władzy PiS. Eksperci i media już zaczęli spekulowanie nad dalszym rozwojem sytuacji - jeśli rzeczywiście dojdzie do tak wyraźnego połączenia się opozycji i będzie to miało swoje konsekwencje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, strategia ta może zostać przeniesiona również na polskie podwórko i zniszczyć partię rządzącą.
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Siostra Morawieckiego wpadła! Gigantyczna afera pogrąża PiS
  2. Monika Jaruzelska straciła dwie najważniejsze osoby. Ogromna tragedia w jej życiu
  3. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Kontrowersyjny gwiazdor TVP nie wytrzymał! MIAŻDŻY PiS
Następny artykuł