Tusk właśnie zatrząsł Polską na oczach Europy! Kaczyński nagle zrobił się malutki

Tusk właśnie zatrząsł Polską na oczach Europy! Kaczyński nagle zrobił się malutki Źródło: yt/ITVNews

Donald Tusk upokorzył Prawo i Sprawiedliwość. Szef Rady Europejskiej postanowił się wypowiedzieć na temat aktualnej polskiej polityki. Odniósł się do etyki prowadzenia dyskusji w przestrzeni publicznej i wyraźnie uderzył w rząd Mateusza Morawieckiego. Czy szykuje się skandal?

Donald Tusk postanowił wypowiedzieć się na temat rocznicy pacyfikacji górników w Kopalni Wujek. Wspomniał o krwawym dniu - 16 grudnia 1981 roku - i pokazał, że solidaryzuje się z rodzinami zmarłych. Przy okazji pozwolił sobie na dygresję w sprawie polskiej polityki, a jego słowa zdecydowanie uderzyły w rząd.

Co Donald Tusk powiedział o rządzie Morawieckiego? Kaczyński może mieć teraz problemy

Podczas stanu wojennego doszło do pacyfikacji wielu strajków, co przyniosło śmierć setkom Polaków. Donald Tusk przypomniał ten krwawy czas i zwrócił uwagę na fakt, że sam przeżywał ten trudny dla kraju czas. - Zawsze będę pamiętał i rok 1970, bo go przeżywałem sam jako 13-letni chłopak, i 11 lat później, także ten sam 16 grudnia w Gdańsku i pierwsze ofiary stanu wojennego. Nie mogę od tego w żaden sposób abstrahować - powiedział podczas ostatniego wywiadu były premier. Polityk odniósł się także do sytuacji i polskiej kondycji polityki cieplarnianej. W ocenie szefa Rady Europejskiej nie poniesiono żadnych konsekwencji z poprzednich lekcji, jakie mówiły o problemie powietrza w dużych miastach. Na uwagę zasługuje fakt, że Tusk nie wiedział nic o głośnej... konwencji PiS. Jedno z najważniejszych spotkań polityków polskiej prawicy, o którym mówił cały kraj, niestety nie zostało zauważone przez europejskiego polityka. Donald Tusk odniósł się jednak do smogu, który wciąż jest problemem na skalę europejską, a rząd zdaje się lekceważyć konsekwencje. - Dzisiaj chyba najważniejsze, żeby zadbać o płuca. Chciałbym, żeby Polska stała się płucami Europy. Nawiązuję tutaj do niedawno zakończonego szczytu klimatycznego w Katowicach. Słyszeliśmy wszyscy, jak bardzo Polacy są zniecierpliwieni tym, że nie podejmuje się szczególnie intensywnych działań na rzecz ochrony zdrowia i życia de facto - odniósł się do szczytu klimatycznego, który trwał przez ostatnie kilka dni. Były premier postanowił także skwitować aktualną politykę rządu PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Bardzo zagrożeni jesteśmy w dzisiejszym świecie kłamstwem i manipulacją w przestrzeni publicznej. Przywrócenie jakiejś elementarnej prawdy w polityce wydaje się rzeczą bardzo pilną w tej chwili i to dedykuję wszystkim, oczywiście nie tylko premierowi Morawieckiemu - odniósł się Tusk w wywiadzie. Nie wiadomo jednak, czy o tej diagnozie dowiedzą się politycy związani z Jarosławem Kaczyńskim. Jej treść, rozpowszechniona, może mieć zdecydowany wpływ na wyniki przyszłych partyjnych sondaży.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk już się nie kryje. Idzie na otwartą wojnę z Kaczyńskim
  2. Co zrobił Lech Kaczyński dla Polski? Odwieczny spór polityków
  3. Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński. Sekret niesamowitej znajomości
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News