donald tusk_po
yt/ITVNews
Anna Maria Guziewska - 16 Grudnia 2018

Tusk właśnie zatrząsł Polską na oczach Europy! Kaczyński nagle zrobił się malutki

Donald Tusk upokorzył Prawo i Sprawiedliwość. Szef Rady Europejskiej postanowił się wypowiedzieć na temat aktualnej polskiej polityki. Odniósł się do etyki prowadzenia dyskusji w przestrzeni publicznej i wyraźnie uderzył w rząd Mateusza Morawieckiego. Czy szykuje się skandal?

Donald Tusk postanowił wypowiedzieć się na temat rocznicy pacyfikacji górników w Kopalni Wujek. Wspomniał o krwawym dniu - 16 grudnia 1981 roku - i pokazał, że solidaryzuje się z rodzinami zmarłych. Przy okazji pozwolił sobie na dygresję w sprawie polskiej polityki, a jego słowa zdecydowanie uderzyły w rząd.

Co Donald Tusk powiedział o rządzie Morawieckiego? Kaczyński może mieć teraz problemy

Podczas stanu wojennego doszło do pacyfikacji wielu strajków, co przyniosło śmierć setkom Polaków. Donald Tusk przypomniał ten krwawy czas i zwrócił uwagę na fakt, że sam przeżywał ten trudny dla kraju czas. - Zawsze będę pamiętał i rok 1970, bo go przeżywałem sam jako 13-letni chłopak, i 11 lat później, także ten sam 16 grudnia w Gdańsku i pierwsze ofiary stanu wojennego. Nie mogę od tego w żaden sposób abstrahować - powiedział podczas ostatniego wywiadu były premier. Polityk odniósł się także do sytuacji i polskiej kondycji polityki cieplarnianej. W ocenie szefa Rady Europejskiej nie poniesiono żadnych konsekwencji z poprzednich lekcji, jakie mówiły o problemie powietrza w dużych miastach. Na uwagę zasługuje fakt, że Tusk nie wiedział nic o głośnej... konwencji PiS. Jedno z najważniejszych spotkań polityków polskiej prawicy, o którym mówił cały kraj, niestety nie zostało zauważone przez europejskiego polityka.Donald Tusk odniósł się jednak do smogu, który wciąż jest problemem na skalę europejską, a rząd zdaje się lekceważyć konsekwencje. - Dzisiaj chyba najważniejsze, żeby zadbać o płuca. Chciałbym, żeby Polska stała się płucami Europy. Nawiązuję tutaj do niedawno zakończonego szczytu klimatycznego w Katowicach. Słyszeliśmy wszyscy, jak bardzo Polacy są zniecierpliwieni tym, że nie podejmuje się szczególnie intensywnych działań na rzecz ochrony zdrowia i życia de facto - odniósł się do szczytu klimatycznego, który trwał przez ostatnie kilka dni. Były premier postanowił także skwitować aktualną politykę rządu PiS.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
- Bardzo zagrożeni jesteśmy w dzisiejszym świecie kłamstwem i manipulacją w przestrzeni publicznej. Przywrócenie jakiejś elementarnej prawdy w polityce wydaje się rzeczą bardzo pilną w tej chwili i to dedykuję wszystkim, oczywiście nie tylko premierowi Morawieckiemu - odniósł się Tusk w wywiadzie. Nie wiadomo jednak, czy o tej diagnozie dowiedzą się politycy związani z Jarosławem Kaczyńskim. Jej treść, rozpowszechniona, może mieć zdecydowany wpływ na wyniki przyszłych partyjnych sondaży.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk już się nie kryje. Idzie na otwartą wojnę z Kaczyńskim
  2. Co zrobił Lech Kaczyński dla Polski? Odwieczny spór polityków
  3. Jolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński. Sekret niesamowitej znajomości
  4. Znaki zodiaku, które mają najlepsze maniery. Czy potrafisz się zachować?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie najlepszego?
Marta Kaczyńska10 WSTYDLIWYCH tajemnic Marty Kaczyńskiej [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News