Przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski, Donald Tusk w rozmowie z TVN24 odniósł się do kwestii swojego powrotu do polskiej polityki. 

1 grudnia mija dokładnie dwa lata od objęcia przez byłego premiera Polski stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej. W rozmowie z korespondentem TVN24 w Brukseli, Maciejem Sokołowskim, Donald Tusk mówił m.in. o swojej przyszłości w polityce europejskiej oraz o swoim powrocie do polskiej Polityki. Jak przekonuje były premier Polski, jeśli miało to by się okazać w jakikolwiek pomocne dla naszego kraju, to powrót jest „zawsze do rozważenia”.

 – Jeśli mój powrót do czynnej polityki miałby się okazać pomocny, to jest zawsze do rozważenia.Cieszę się, że tacy jeszcze są w Polsce, którzy uważają, że miałbym zdolność odwrócenia tego politycznego trendu, jaki dzisiaj w Polsce jest. To jest dla mnie osobista satysfakcja, kiedy słyszę takie opinie – powiedział Tusk.

Kwestia powrotu Donalda Tuska jest coraz częściej podnoszona przez sprzyjające mu środowiska, ponieważ już w maju przyszłego roku kończy się jego kadencja na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że były premier nie dostanie poparcia aktualnego rządu w Polsce, co może mu przeszkodzić w ubieganiu się o reelekcję na kolejne 2,5 roku.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh, źródło: tvn24

...

Zobacz również