Jednoznaczna deklaracja Tuska ws. wyborów! Wszystko już jasne

Jednoznaczna deklaracja Tuska ws. wyborów! Wszystko już jasne

Donald Tusk i jego przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold pozostaje dziś głównym tematem w polskiej polityce. Miało ono szerszy wydźwięk niż tylko wyjaśnienie kulis afery, która pogrążyła finanse tysięcy Polaków. Dopytywany przez dziennikarzy o plany wyborcze Tusk złożył istotną deklarację. 

Donald Tusk jest symbolem rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przewodniczący Rady Europejskiej był ostatnim, a zarazem najważniejszym, politykiem przesłuchanym przez komisję śledczą wyjaśniającą kulisy tzw. afery Amber Gold. Chodzi o piramidę finansową, parabank, któremu jeszcze w minionej dekadzie swoje oszczędności powierzało tysiące Polaków. Kiedy okazało się, że pozostaje niewypłacalny rodacy stracili spory majątek, ponad 850 milionów złotych.

Powrót do krajowej polityki. Donald Tusk oświadcza

Tusk stanął w poniedziałek przed specjalnie powołanym organem - sejmową komisją śledczą. To opresyjne narzędzie służące państwu do wyjaśniania afer i wszelkich nieprawidłowości. Tusk odpowiadał na pytania o nadzór nad urzędami ścigającymi przestępców finansowych. Obserwujący przesłuchanie mogli jednak zauważyć, że posiedzenie komisji nie służy jedynie wyjaśnieniom kulis afery Amber Gold. Donald Tusk wielokrotnie spierał się z przewodniczącą Małgorzatą Wassermann, popieraną przez obóz Zjednoczonej Prawicy. Wypominał jej, że "nie jest to kampania prezydencka" (do wyborów w Krakowie, które dwa dni wcześniej przegrała z Jackiem Majchrowskim, przyp.). Na konferencji prasowej, już po obradach komisji śledczej, odpowiadał na kolejne pytania dziennikarzy. Wiele z nich związanych było z polityczną przyszłością Donalda Tuska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki? Jest komentarz

Od dłuższego czasu media spekulują, czy po końcu drugiej kadencji w fotelu szefa Rady Europejskiej Donald Tusk wróci do krajowej polityki. Najczęściej jego nazwisko pada w kontekście wyborów prezydenckich w 2020 roku. Sam Tusk przymierzany jest do starcia z Andrzejem Dudą, który miałby ubiegać się o reelekcję. Pytany o powrót do polskiej polityki Donald Tusk zdobył się jedynie na zdawkowe oświadczenie. - Jestem szefem Rady Europejskiej i wiecie ile trwa moja kadencja - odpowiedział podczas konferencji prasowej. Tym samym nie potwierdził, ani nie zaprzeczył powrotu do polskiej polityki w przyszłości. To wskazuje, że decydujące w sprawie okażą się przyszłoroczne wybory parlamentarne i do Europarlamentu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Donald Tusk właśnie ujawnił „tajny układ” z Kaczyńskimi i Wałęsą! Trzęsienie ziemi
  2. Donald Tusk podjął decyzję ws. Amber Gold. To zmiażdży Wassermann
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Donald Tusk w końcu ujawnił swój plan! „To się wydarzy tej jesieni”
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News