Donald Tusk i jego przesłuchanie przez sejmową komisję śledczą ds. Amber Gold pozostaje dziś głównym tematem w polskiej polityce. Miało ono szerszy wydźwięk niż tylko wyjaśnienie kulis afery, która pogrążyła finanse tysięcy Polaków. Dopytywany przez dziennikarzy o plany wyborcze Tusk złożył istotną deklarację. 

Donald Tusk jest symbolem rządów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Przewodniczący Rady Europejskiej był ostatnim, a zarazem najważniejszym, politykiem przesłuchanym przez komisję śledczą wyjaśniającą kulisy tzw. afery Amber Gold.

Chodzi o piramidę finansową, parabank, któremu jeszcze w minionej dekadzie swoje oszczędności powierzało tysiące Polaków. Kiedy okazało się, że pozostaje niewypłacalny rodacy stracili spory majątek, ponad 850 milionów złotych.

Powrót do krajowej polityki. Donald Tusk oświadcza

Tusk stanął w poniedziałek przed specjalnie powołanym organem – sejmową komisją śledczą. To opresyjne narzędzie służące państwu do wyjaśniania afer i wszelkich nieprawidłowości. Tusk odpowiadał na pytania o nadzór nad urzędami ścigającymi przestępców finansowych.

Obserwujący przesłuchanie mogli jednak zauważyć, że posiedzenie komisji nie służy jedynie wyjaśnieniom kulis afery Amber Gold. Donald Tusk wielokrotnie spierał się z przewodniczącą Małgorzatą Wassermann, popieraną przez obóz Zjednoczonej Prawicy. Wypominał jej, że „nie jest to kampania prezydencka” (do wyborów w Krakowie, które dwa dni wcześniej przegrała z Jackiem Majchrowskim, przyp.).

Na konferencji prasowej, już po obradach komisji śledczej, odpowiadał na kolejne pytania dziennikarzy. Wiele z nich związanych było z polityczną przyszłością Donalda Tuska.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polscy politycy, którzy będą mieć BAJECZNIE wysokie emerytury

Czy Donald Tusk wróci do krajowej polityki? Jest komentarz

Od dłuższego czasu media spekulują, czy po końcu drugiej kadencji w fotelu szefa Rady Europejskiej Donald Tusk wróci do krajowej polityki. Najczęściej jego nazwisko pada w kontekście wyborów prezydenckich w 2020 roku. Sam Tusk przymierzany jest do starcia z Andrzejem Dudą, który miałby ubiegać się o reelekcję.

Pytany o powrót do polskiej polityki Donald Tusk zdobył się jedynie na zdawkowe oświadczenie.

– Jestem szefem Rady Europejskiej i wiecie ile trwa moja kadencja – odpowiedział podczas konferencji prasowej.

Tym samym nie potwierdził, ani nie zaprzeczył powrotu do polskiej polityki w przyszłości. To wskazuje, że decydujące w sprawie okażą się przyszłoroczne wybory parlamentarne i do Europarlamentu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Donald Tusk właśnie ujawnił „tajny układ” z Kaczyńskimi i Wałęsą! Trzęsienie ziemi
  2. Donald Tusk podjął decyzję ws. Amber Gold. To zmiażdży Wassermann
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku, które są największymi kłamczuchami. Cała prawda
  5. Donald Tusk w końcu ujawnił swój plan! „To się wydarzy tej jesieni”

Lech Wałęsa skończył 75 lat. Oto najzabawniejsze MEMY z jego udziałem!