Tusk nie wytrzymał. Bardzo ostre słowa podczas wizyty w Polsce

Tusk nie wytrzymał. Bardzo ostre słowa podczas wizyty w Polsce

Donald Tusk, choć pracuje dziś dla administracji Unii Europejskiej, wzbudza swoją osobą ogromne zainteresowanie Polaków. Świadczy o tym obecność tłumów, które przyszły na spotkanie z szefem Rady Europejskiej w Krakowie. Tusk wyraził zaniepokojenie tym, jak bardzo podzielona jest dziś Polska.

Donald Tusk gościł w Krakowie w ramach konferencji dotyczącej roli kościoła w Europie. Nie dało się jednak uciec od spraw politycznych i krajowych. Zapytany przez dziennikarzy o przyszłość Polski, czy najbliższe wybory Donald Tusk przyznał, że z perspektywy zagranicznej bardzo martwi go to jak dziś jest podzielony nasz kraj.

Donald Tusk nie rozumie skali podziałów

– Nie jestem w stanie tego zaakceptować ani zrozumieć, dlaczego ostrość podziałów w Polsce daleko wykracza poza to, co oglądam w Europie. Dlaczego u nas to musi oznaczać nienawiść, pogardę i to nie tylko w obszarze politycznej gry, ale też między ludźmi – cytuje polityka natemat.pl. W ostrej wypowiedzi wybrzmiewa też trochę bezradność. Krakowski rynek przywitał byłego premiera ciepło. Były brawa, ściskania rąk, luźne pogawędki. Najważniejsze momenty starali się uchwycić fotoreporterzy. Donaldt Tusk podkreślał w trakcie konferencji, ale i zwykłych rozmów z krakowianami, że jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa Polski jest pojednanie. Zaznaczał też, że w interesie naszego kraju jest też Unia Europejska w obecnym kształcie. Regularnie nawiązywał do rządu PiS. Przyznawał, jak relacjonuje natemat.pl, że władze polskie nie powinny zacierać rąk na każde potknięcie w UE.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

O polskiej polityce. "Aniołów tu nie ma"

Na koniec Donald Tusk nawiązał też do polskiej polityki jako "całości". Mówił wprost, że nie ukrywa iż każda partia ma swoje grzechy, niemniej nie powinno to prowadzić do tak jaskrawych podziałów w państwie jak to się dzieje dziś. Wybrzmiało to jak ostry komunikat w stronę rządu PiS. – Nie mam złudzeń. Nie jestem naiwny, zbyt wiele lat uczestniczę w polskiej polityce, żeby uwierzyć w przemianę polskich polityków w aniołów. I mówię tu o całej scenie politycznej. Ale nie jestem w stanie tego zaakceptować ani zrozumieć, dlaczego ostrość podziałów w Polsce daleko wykracza poza to, co oglądam w Europie; dlaczego u nas to musi oznaczać nienawiść, pogardę i to nie tylko w obszarze politycznej gry, ale też między ludźmi – mówił Tusk.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Duda ujawnia kulisy rozmowy z Tuskiem! Kaczyński będzie dumny
  2. Tusk ujawnia, o czym tak naprawdę rozmawiał z Dudą! „Uchylę drugiego rąbka
  3. Duda wreszcie ujawnił z czego śmiał się z Tuskiem. PO będzie wściekła
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News