PO nie chce Tuska w Polsce? Zadziwiająca decyzja władz partii

PO nie chce Tuska w Polsce? Zadziwiająca decyzja władz partii Źródło: fot.youtube.com/gazeta.pl

Donald Tusk będzie miał o czym myśleć. Były premier ma ponoć nie być lubiany przez kolegów z partii, z której się wywodzi. Czy dogada się z politykami PO, czy zdecyduje się samemu stworzyć swoją partię polityczną? Zadziwiająca decyzja partii może go do tego skłonić.

Donald Tusk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polityce. Były szef polskiego rządu jest istną solą w oku prezesa PiS, który za nim nie przepada. Okazuje się, że bliscy stanowiska Jarosława Kaczyńskiego mogą być także posłowie PO, którzy mają nie życzyć sobie obecności obecnego szefa Rady Europejskiej w przyszłościowej wizji ugrupowania. Szefowie największej opozycyjnej partii myślą obecnie nad decyzją, która może raz na zawsze odsunąć byłego premiera od rządzenia w partii.

Donald Tusk na cenzurowanym w PO?

Za pomysłem powrotu Tuska do struktur Platformy Obywatelskiej ma nie przepadać obecny szef ugrupowania - Grzegorz Schetyna. Polityk wraz z Przewodniczącym Rady Europejskiej mieli w przeszłości toczyć wielką walkę o wpływy w ugrupowaniu. Teraz, w momencie, w którym do Schetyny należy władza w partii, ten nie zamierza się z nią dzielić z byłym rywalem. W związku z tym w najbliższych wyborach na szefa partii ma on promować zupełnie innego kandydata. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kto będzie szefem Platformy Obywatelskiej?

Według doniesień medialnych Grzegorz Schetyna, tworząc z posłami SLD i PSL Koalicję Obywatelską chciałby, aby schedę po nim w partii objął obecny szef "Ludowców" - Władysław Kosiniak-Kamysz. To on ma być w potencjalnej przyszłości szefem ugrupowania, które ma wygrać batalię parlamentarną z Prawem i Sprawiedliwością. Co ciekawe, sam Tusk miał kilka miesięcy temu popierać szefa PSL w drodze do objęcia stanowiska szefa Koalicji Obywatelskiej kosztem Schetyny właśnie. Czy tak niespodziewany obrót spraw w partii opozycyjnej sprawi, że Donald Tusk po powrocie do Polski założy własne, oddzielne ugrupowanie polityczne? Były premier od kilku miesięcy daje sygnały mogące świadczyć o tym, że aspiruje do wygrania wyborów prezydenckich w 2020 roku. Czy uda mu się tego dokonać będąc politykiem niezależnym od swojej partii? A może jednak szef Rady Europejskiej będzie próbował znaleźć porozumienie z Grzegorzem Schetyną? Czas pokaże. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Prezes NBP wybuchł na konferencji! „Hańba! Pastwicie się nad matkami!”
  2. Policja w szoku. Przebili się przez góry śmieci, po tym co ujrzeli w środku zamarli
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News