Donald Tusk będzie miał o czym myśleć. Były premier ma ponoć nie być lubiany przez kolegów z partii, z której się wywodzi. Czy dogada się z politykami PO, czy zdecyduje się samemu stworzyć swoją partię polityczną? Zadziwiająca decyzja partii może go do tego skłonić.

Donald Tusk to bez wątpienia jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polityce. Były szef polskiego rządu jest istną solą w oku prezesa PiS, który za nim nie przepada. Okazuje się, że bliscy stanowiska Jarosława Kaczyńskiego mogą być także posłowie PO, którzy mają nie życzyć sobie obecności obecnego szefa Rady Europejskiej w przyszłościowej wizji ugrupowania. Szefowie największej opozycyjnej partii myślą obecnie nad decyzją, która może raz na zawsze odsunąć byłego premiera od rządzenia w partii.

Donald Tusk na cenzurowanym w PO?

Za pomysłem powrotu Tuska do struktur Platformy Obywatelskiej ma nie przepadać obecny szef ugrupowania – Grzegorz Schetyna. Polityk wraz z Przewodniczącym Rady Europejskiej mieli w przeszłości toczyć wielką walkę o wpływy w ugrupowaniu.

Teraz, w momencie, w którym do Schetyny należy władza w partii, ten nie zamierza się z nią dzielić z byłym rywalem. W związku z tym w najbliższych wyborach na szefa partii ma on promować zupełnie innego kandydata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda nie ma już przed nimi tajemnic! Eksperci rozgryźli każdy jego gest

Kto będzie szefem Platformy Obywatelskiej?

Według doniesień medialnych Grzegorz Schetyna, tworząc z posłami SLD i PSL Koalicję Obywatelską chciałby, aby schedę po nim w partii objął obecny szef „Ludowców” – Władysław Kosiniak-Kamysz. To on ma być w potencjalnej przyszłości szefem ugrupowania, które ma wygrać batalię parlamentarną z Prawem i Sprawiedliwością. Co ciekawe, sam Tusk miał kilka miesięcy temu popierać szefa PSL w drodze do objęcia stanowiska szefa Koalicji Obywatelskiej kosztem Schetyny właśnie.

Czy tak niespodziewany obrót spraw w partii opozycyjnej sprawi, że Donald Tusk po powrocie do Polski założy własne, oddzielne ugrupowanie polityczne? Były premier od kilku miesięcy daje sygnały mogące świadczyć o tym, że aspiruje do wygrania wyborów prezydenckich w 2020 roku. Czy uda mu się tego dokonać będąc politykiem niezależnym od swojej partii? A może jednak szef Rady Europejskiej będzie próbował znaleźć porozumienie z Grzegorzem Schetyną? Czas pokaże.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Prezes NBP wybuchł na konferencji! „Hańba! Pastwicie się nad matkami!”
  2. Policja w szoku. Przebili się przez góry śmieci, po tym co ujrzeli w środku zamarli
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą

 

Rodzina królewska musi tego żałować. Wielka Brytania poznała jej mroczne sekrety