Donald Tusk - boi się walki o prezydenturę z Dudą?
Wikimedia Commons/European People's Party
Bartłomiej Chudy - 23 Lutego 2019

Czarnecki: Tusk nie podejmie konfrontacji z Dudą, bo jest za mało odważny

Donald Tusk po raz kolejny został wywołany w kontekście możliwej walki z Andrzejem Dudą o prezydenturę w 2020 roku. Zdaniem europosła z PiS Ryszarda Czarneckiego były premier będzie bał się konfrontacji z prezydentem.

Donald Tusk został wspomniany przez europosła Ryszarda Czarneckiego w kontekście wyborów prezydenckich w 2020 roku. Tusk przyznał niedawno, że ma już wizję działalności politycznej po zakończeniu pracy jako przewodniczący Rady Europejskiej.

Wątpliwości co do możliwych aspiracji Tuska nie ma europoseł Ryszard Czarnecki. W rozmowie z telewizją wPolsce powiedział wprost, co myśli o możliwej walce byłego lidera PO o urząd prezydenta w 2020 roku.

Donald Tusk boi się walki wyborczej z Andrzejem Dudą? Europoseł z PiS: "Już raz przegrał wybory. Nie podejmie się konfrontacji"

- Ewakuował się do Brukseli nie poddając się weryfikacji wyborczej - nadmienił w telewizji wPolsce Czarnecki, nawiązując do niedawnej narracji sejmowej opozycji o "ucieczce" polityków PiS w wyborach do europarlamentu.

Wspomniał w tym miejscu o tym, że rząd polski na urzędy unijne zamienili z Tuskiem również jego ministrowie: Paweł Graś, czy Elżbieta Bieńkowska. W odróżnieniu od kandydatów PiS uczynili to bez wyborów, a z nominacji wewnętrznych Komisji Europejskiej.

Czarnecki nie widzi szans Tuska w możliwej rywalizacji z Andrzejem Dudą, urzędującym prezydentem RP. W tym miejscu przypomina wybory z 2005 roku i porażkę Tuska z Lechem Kaczyńskim w drugiej turze wyborów.

- Donald Tusk już raz wybory prezydenckie przegrał z naszym prezydentem Lechem Kaczyńskim. Myślę, że ma pewną traumę. On się boi konfrontacji z Andrzejem Dudą, który jest pracowitym, niepopełniającym gaf jak Bronisław Komorowski. Myślę, że nie podejmie tej konfrontacji - powiedział przekonany o swojej racji Czarnecki.

źródło: wPolsce

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News