Donald Tusk w końcu ujawnił swój plan!
Mikołaj Pilecki - 6 Września 2018

Donald Tusk w końcu ujawnił swój plan! "To się wydarzy tej jesieni"

Donald Tusk, Przewodniczący Rady Europejskiej jest jednym z najbardziej zapracowanych polityków na naszym kontynencie. Wczoraj na koncie byłego premiera rządu RP w serwisie YouTube pojawił się iście hollywoodzki film, ukazujący jego dotychczasowy wysiłek i przyszłe plany w związku z piastowanym stanowiskiem. Krótki klip wzbudził ogromne zainteresowanie.

Donald Tusk stanowisko szefa RE piastuje już od 2014 roku. Przyjęcie przez niego tej posady owiane było sporym skandalem, gdyż ówczesny premier Polski zarzekał się, że z kraju przed końcem kadencji nie wyjedzie. W każdym razie były lider Platformy Obywatelskiej jako "prezydent UE" sprawdza się, a dowodem na to jest fakt, że sprawuje urząd już drugą i ostatnią możliwą kadencję. Czas Tuska jednak nieubłaganie ucieka, nie oznacza to jednak, że polityk pracuje mniej, bo przed nim wiele ważnych dla Unii Europejskiej spotkań. Zapowiedź tych wydarzeń otrzymała nawet profesjonalną, idealnie odwzorowującą te znane z filmów akcji zajawkę, zamieszczoną na kontach Tuska w mediach społecznościowych. Nagranie zrobiło furorę w internecie.

Donald Tusk zapowiada: "To się wydarzy już tej jesieni"

W nagraniu zatytułowanym "Jesiennie priorytety Donalda Tuska" widać dokładnie, jak szef RE spotyka się z najważniejszymi przywódcami dzisiejszego świata. Polityk wita się z nimi, wymienia uśmiechy i rozmawia. Oprócz zdjęć z wielkich forów, jak spotkanie w ONZ czy Brukseli widać również, jak zostaje przyjęty na Downing Street w siedzibie brytyjskiej premier Theresy May. Dynamicznie zmontowane sceny okraszone są dodatkowo hollywoodzką muzyką, a całość zaczyna się od słów "tej jesieni". Tej właśnie jesieni Donald Tusk będzie miał bowiem sporo na głowie. 20 września uda się na nieformalny szczyt przywódców UE w Salzburgu. Następnie, w dniach 24-25 września poleci do Nowego Jorku na Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. 18 października odbędzie się posiedzenie Rady Europejskiej (następne między 13 a 14 grudnia). Tego samego dnia rozpocznie się dwudniowy sczyt Azja-Europa, a w listopadzie czeka go spotkanie państw G20. Nagranie, według wielu komentatorem, jest także swego rodzaju przygotowaniem opinii publicznej do powrotu byłego premiera do Polski. Nie od dziś wiadomo nieoficjalnie, że Donald Tusk planuje wrócić do polskiej polityki, teraz nagranie jakie opublikowano w jego imieniu tylko to potwierdza.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rząd PiS strawił bajońskie sumy! Zobaczcie, na co poszły wasze pieniądze
  2. Gwiazdor Świata według Kiepskich nie posiada się z radości. Cóż za nowina!
  3. Ksiądz obraził miliony Polaków. Przyrównał ich do pedofilów
ZAMIANA
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
sady_wstepInternauci wyśmiewają zmiany w sądownictwie. Nie szczypią się! [MEMY]Czytaj dalej
źródło: wprost.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News