tusk (1)
Fot. YouTube/TRT World
Mikołaj Pilecki - 31 Grudnia 2018

Morawiecki wespół z Tuskiem upokorzyli Kaczyńskiego. Prezes PiS zapada się pod ziemię

Donald Tusk i Mateusz Morawiecki zostali liderami najnowszego sondażu poparcia przeprowadzonego dla "Super Expressu". Najgorzej wypadł natomiast Jarosław Kaczyński. Oto co Polacy sądzą o politykach.

Donald Tusk odzyskuje stracone pod koniec swoich rządów poparcie wśród obywateli RP. Dawny premier wyjechał z kraju w 2014, by sprawować urząd Przewodniczącego Rady Europejskiej, a Radę Ministrów pozostawił Ewie Kopacz, która nie potrafiła poradzić sobie z rządzeniem i po przegranych wyborach oddała władzę w ręce Prawa i Sprawiedliwości. Dziś Tusk jest popularniejszy niż kiedykolwiek. Wielu obywateli wspomina jego rządy jako czas budowania pozycji Polski na arenie międzynarodowej, czego ich zdaniem nie robi Zjednoczona Prawica. Pomimo to w zestawieniu pierwsze miejsce ex aequo z Tuskiem zajmuje Mateusz Morawiecki. Premier ma być uznawany za człowieka pracowitego i ideowego fachowca. - Pierwsze miejsce Morawieckiego jest odzwierciedleniem nadziei, jakie wiążą Polacy z premierem i jego rządem. To polityk fachowy i jednocześnie ideowy. Tu zadecydował elektorat prawicowy, w przypadku Tuska – liberalny, ten który wspomina z nostalgią jego rządy - powiedział w rozmowie z SE.pl politolog prof. Kazimierz Kik.

Donald Tusk i Mateusz Morawiecki upokorzyli Kaczyńskiego

Wśród polityków, o których pytał w swoim sondażu Pollster najmniejszą popularnością cieszy się niezmiennie Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości od lat już wzbudza w Polakach najbardziej negatywne uczucia. Aż 37% badanych jest zdania, że dawny premier nie jest odpowiednią osobą do sprawowania władzy w państwie. Pod tym względem wysoko plasuje się również Grzegorz Schetyna, prezes Platformy Obywatelskiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Prezes PiSJarosław Kaczyński doświadczył w życiu wielu tragedii. Te są szczególnie bliskie jego sercuCzytaj dalej
- Jarosław Kaczyński jest niezmiennie politykiem, mającym największy elektorat negatywny. Z kolei Grzegorz Schetyna kojarzy się z przegraną, nie jest wiarygodny. Siła jego formacji polega na niechęci ludzi do PiS, a nie miłości do lidera - twierdzi prof. Kik.

Wybory już za pasem

Pod koniec maja przyszłego roku odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których po raz pierwszy w historii PiS ma szansę pokonać PO. W takiej sytuacji byłyby to zarazem pierwsze w historii niewygrane przez tę partię wybory tego typu (przypomnijmy, że w Polsce odbywają się od 2004 roku). Jesienią natomiast rozstrzygną się wybory do Sejmu RP IX kadencji, które są szansą dla Zjednoczonej Prawicy na kolejne cztery lata u władzy. Gdyby odbyły się dziś, partia Kaczyńskiego najpewniej by zwyciężyła. Z racji nadchodzących elekcji wszystkie ugrupowania przestawiły się na nowe tory. Tradycyjnie już Prawo i Sprawiedliwość "schowało" kłopotliwych polityków i zmieniła narrację na bardziej proeuropejską z nutką reformacyjną.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mateusz Morawiecki zniszczył mu życie?! Mężczyzna popełnił samobójstwo
  2. Osobisty dramat posła. Winą za tę tragedię obarcza Marszałka Sejmu
  3. Politycy PO przyłapani w knajpie! Schetyna musiał trzymać się kolegi
  4. Anna Mucha: wiek gwiazdy szokuje. Aktorka wygląda dużo młodziej!
  5. Z kim ma dziecko Omenaa Mensaah? To jak wygląda i nazywa się jej syn, to dla wielu zaskoczenie
ZAMIANA
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
źródło: se.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News