Wjazd Tuska z mocą bomby atomowej! Popłoch w PiS

Wjazd Tuska z mocą bomby atomowej! Popłoch w PiS

Donald Tusk wymieniany jest od kilku miesięcy jako najsilniejszy kandydat opozycji do walki o prezydenturę z obecną głową państwa, Andrzejem Dudą. Nie ukrywa takiego stanu rzeczy były premier i wieloletni oponent... Tuska. Takiej konfrontacji obawia się Prawo i Sprawiedliwość.

Donald Tusk powstrzymuje się od deklaracji dotyczących jego powrotu do krajowej polityki. Taki scenariusz mocno podkręcają media mając ku temu kilka powodów - koniec kadencji przewodniczącego Rady Europejskiej pod koniec tego roku, czy jesienne wybory parlamentarne. A także spełnienie tego, co nie udało się Tuskowi w 2005 roku.

Ignorancja prezydenta Dudy. Donald Tusk wsparty przez byłego lidera lewicy

Wsparcie dla byłego lidera Platformy Obywatelskiej płynie nie tylko z sejmowej opozycji czy KOD. W jednym z ostatnich programów publicystycznych Wirtualnej Polski działania Tuska w Brukseli docenił były premier i szef SLD, Leszek Miller. Jego ocena nie została jednak wyrwana z kontekstu. Miller skomentował ostrą wypowiedź prezydenta Andrzeja Dudy, którego zdaniem Tusk "nie reprezentuje w Brukseli interesów Polski". - To co prezydent Duda powiedział o Tusku, że nie reprezentuje on interesów Polski w Brukseli, to jest dowód na ignorancję pana prezydenta. Tusk nie jest reprezentantem Polski w UE. Od tego jest premier Mateusz Morawiecki. Donald Tusk reprezentuje interes 27 państw Unii Europejskiej - powiedział. Zdaniem Millera taka postawa prezydenta Dudy może wynikać z "czystej ignorancji albo chęci zmanipulowania obrazu". Zapewne w celu wzmocnienia swojego elektoratu. - Myślę że Duda będzie chciał ubiegać się o 2 kadencję. Jedynym polskim politykiem, który może z nim wygrać jest Donald Tusk - przyznał na wizji Wp.pl Leszek Miller. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: W kilku słowach odniósł się też do nowej politycznej kreacji Prawa i Sprawiedliwości. Nie da się ukryć, że po ostatniej dużej konwencji stała się ona bardziej proeuropejska. Zdaniem wytrawnego polityka lewicy taki zabieg to czysty fortel pod zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego. - Nowa proeuropejska twarz PiS jest mało wiarygodna. W pamięci ludzi zostają obrazy partii eurosceptycznej - powiedział Leszek Miller.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żona Kulczyka robi WSZYSTKO, żeby tego nie ujawnić. Jej seksualny sekret rozrywa Polskę
  2. Fani Grażyny Torbickiej dostaną zawału. Polacy nie są w stanie uwierzyć
  3. Małgorzata Wassermann TORPEDUJE Donalda Tuska. Mocne rozpoczęcie roku
  4. Donald Tusk do tej pory ukrywa swój największy plan! Kaczyńskiemu drżą kolana na samą myśl
  5. Służba Ochrony Państwa nie zdała egzaminu? Ten film tego dowodzi
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News