Ohydna manipulacja Wiadomości TVP o przemowie księdza na pogrzebie Adamowicza

Ohydna manipulacja Wiadomości TVP o przemowie księdza na pogrzebie Adamowicza Źródło: wiadomości TVP

Bazylika Mariacka stała się dzisiaj świadkiem ostatniego pożegnania zamordowanego prezydenta Gdańska. Bardzo przykre jest to, że nawet w tak smutnej chwili niektóre media nie są w stanie porzucić politycznych gierek. Po raz kolejny "zabłysnęły" Wiadomości TVP. W centrum ich manipulacji znalazł się Donald Tusk oraz jeden z przemawiających księży.

Donald Tusk był jednym z wielu polityków najwyższej rangi, którzy uczestniczyli w pogrzebie Pawła Adamowicza. Jego obecność postanowiły wykorzystać Wiadomości TVP i dopuścić się manipulacji, która rozwścieczyła telewidzów. Wszelkie profile TVP w mediach społecznościowych zalewane są obecnie setkami komentarzy świadczącymi o tym, że Polacy nie godzą się na takie zakłamywanie rzeczywistości.

Donald Tusk w centrum manipulacji Wiadomości w materiale z pogrzebu Adamowicza

Podczas uroczystości pogrzebowych Pawła Adamowicza nie zabrakło przemówień. Oczywiście głos zabrali przede wszystkim bliscy zamordowanego prezydenta, ale na mównicy pojawili się także jego dobrzy przyjaciele. Jednym z nich był ojciec Ludwik Wiśniewski, który w dosyć dobitny sposób postanowił odnieść się do osób sterujących obecnie Polską, które zdaniem wielu przyczyniły się do nakręcania spirali nienawiści. - Człowiek posługujący się językiem nienawiści, człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju - powiedział duchowny. W materiale Wiadomości słowa księdza zostały okraszone wyeksponowaniem na pierwszy plan postaci... Donalda Tuska. Telewidzowie sami nie mogą uwierzyć, że w całym kontekście rozmowy o mowie nienawiści, magazyn informacyjny TVP postanowił przypuścić tak ohydny atak na przewodniczącego Rady Europejskiej.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM - Z wypowiedzi Ojca Ludwika Wiśniewskiego wybrano jedno zdanie o ludziach nienawiści pokazując tylko jednego człowieka w pierwszym kadrze - Pana Donalda Tuska. To obrzydliwa sugestia do kogo wg Wiadomości mówił Ojciec Wiśniewski. Parę godzin po pogrzebie. Bezwstyd używając słów Pana Premiera Gowina - czytamy w sekcji komentarzy na oficjalnym profilu facebookowym Wiadomości. - Dziś w Wiadomościach po wyrwanych z kontekstu słowach dominikanina: "Człowiek budujący swoją karierę na kłamstwie nie może pełnić wysokich funkcji w naszym kraju i będziemy odtąd tego przestrzegać" pokazano Donalda Tuska. Cytując klasyka: "Przypadek? Nie sądzę" - napisał kolejny internauta. - Nawet w reportażu z pogrzebu Adamowicza stanęliście na "wysokości zadania". Nie ma to jak pokazać ujęcie Tuska z bliska i jednocześnie podłożyć dźwięk ze słowami księdza, mówiącym o człowieku który posługuje się kłamstwem i nienawiścią - dodaje kolejna oburzona osoba. - Nawet w tym dniu nie umieliście się zachować… TVN miał wspaniałe wydanie Faktów, a wy dno i jak zwykle manipulacja... Nic do was nie trafia zakute łby… Jesteście pisowską tubą i niestety nie mamy już telewizji publicznej... Po wyborach mam nadzieje, że to się zmieni i telewizja publiczna znowu będzie POLSKA, a nie pisowska - tego typu głosom sprzeciwu na parszywą manipulację nie ma końca.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Przepowiednia dla Polski na 2019 rok: "Polska zyska CHWAŁĘ między narodami". Czy słowa mistyczki się sprawdzą?
  2. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Gwiazda mieszka jak prawdziwa KRÓLOWA! Zemdlejecie z zachywtu
  3. Dantejskie sceny na plebanii. Proboszczowi, wikaremu i gosposi grozi więzienie 
  4. Polacy zebrali 300 tysięcy na leczenie Janusza Kozioła. Córka powiedziała, co zrobi z pieniędzmi 
Następny artykuł