Donald Tusk pokazał poruszający list
Flickr/European People's Party
Wiadomości Pikio - 13 Marca 2019

Donald Tusk otrzymał poruszający list od 6-letniej Brytyjki. Smutne, ale ważne słowa

Donald Tusk pochwalił się internautom bardzo poruszającym listem, który otrzymał od zaledwie 6-letniej Brytyjki. Dziewczynka poruszyła w nim kontrowersyjny temat Brexitu. Jej słowa były smutne, ale także niezwykle istotne.

Donald Tusk pełni funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej w trudnym dla wspólnoty czasie. Wielka Brytania podjęła bowiem decyzję o opuszczeniu Unii, chociaż do tej pory nie wiadomo, kiedy oraz na jakich zasadach dojdzie do głośnego polityczno-gospodarczego rozstania.

Donald Tusk pokazał poruszający list od 6-letniej Brytyjki

Były polski premier często porusza w swych przemówieniach skomplikowany temat Brexitu. Stara się także poznawać opinie mieszkańców Unii Europejskiej w tej kontrowersyjnej kwestii. Tym razem Donald Tusk pokazał więc na swoim profilu na Facebooku list, który otrzymał od 6-letniej Brytyjki o imieniu Sophie. Treść pisma bardzo zaskoczyła licznych internautów, którzy uznali ją za smutną, ale i niezwykle istotną.

TVN przedstawił wstrząsającą historięSkandal w polskim szpitalu. Małe dziecko nie żyjeCzytaj dalej

- Mieszkam w Wielkiej Brytanii. Wiem, że opuszczamy Unię Europejską, ale sądzę, że powinniśmy pozostać przyjaciółmi - napisała dziewczynka, prosząc także polityka o jego zdjęcie z podpisem.

Poza tym Sophie narysowała dla Donalda Tuska jednorożca, który znajduje się oczywiście w herbie Szkocji. List niezwykle poruszył dorosłych internautów, doskonale zdających sobie sprawę z ewentualnych następstw opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię bez odpowiednich ustaleń oraz zgody obu stron w sprawie oficjalnej umowy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

donald tuskDonald Tusk ukrywał to przez całe życie. Był ofiarą przemocyCzytaj dalej

Donald Tusk poruszony listem dotyczącym Brexitu

Donald Tusk zdecydował się odpowiedzieć 6-latce za pośrednictwem Facebooka. Przekaz zawarty w jego opinii jest niezwykle ważny, ale także nieco smutny szczególnie dla tych Brytyjczyków, którzy nie chcą, aby ich kraj opuszczał wspólnotę.

- Zawsze będziemy przyjaciółmi, Sophie - napisał przewodniczący Rady Europejskiej, ostatecznie zaznaczając także w odpowiedzi na liczne pytania internautów, że odpisał już dziewczynce.

W sekcji komentarzy pod zdjęciem szybko zaroiło się od opinii mieszkańców Wysp, którzy nie zgadzają się z decyzją o Brexicie. Niektórzy twierdzili za to, że chociaż chcą, aby ich kraj opuścił wspólnotę, to zależy im na wspomnianym w liście pozostaniu przyjaciółmi.

Obrazy Pikio

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające słowa polskiego artysty o Janie Pawle II. Katolicy zaniemówili
  2. Zwykli ludzie nie mogą krytykować Gessler. Gwiazda wskazała, kto może
  3. Dzisiaj wieczorem włączcie Milionerów! Jest przeciek, Andrzej przejdzie do historii
  4. NIEPOKOJĄCE informacje o stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Wielbiciele aktorki bardzo sie martwią
  5. Sprawdziliśmy ile zarabiają aktorzy M jak Miłość. Nasza dziennikarka była wstrząśnięta

emerytura13. emerytura dla grubych ryb! Oni dostaną jeszcze więcejCzytaj dalej

Źródło: Facebook

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News