Leszek Miller o wyborach prezydenckich. Poprze Donalda Tuska

Leszek Miller o wyborach prezydenckich. Poprze Donalda Tuska Źródło: Screenshot z youtube.com/PolskieRadio

Donald Tusk będzie kandydował w wyborach prezydenckich? Póki co nie jest to informacja potwierdzona - ani przez obecnego przewodniczącego Rady Europejskiej, ani przez żadne z medium. Wiadomo jednak, że jeśli do tego dojdzie, otrzyma głos od Leszka Millera, który zadeklarował swoje poparcie dla byłego premiera Polski.

Donald Tusk pytany o swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich dotychczas nie odpowiadał jednoznacznie. Nikt do końca nie wie, czy weźmie on udział w kampanii, która ruszy już niebawem, czy może jednak zrezygnuje z tego pomysłu. Komentatorzy polityczni twierdzą jednak, że istnieje duże prawdopodobieństwo - szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że ma on realne szanse zwyciężyć z obecnym Prezydentem.

Co ciekawe poparłby go sam Leszek Miller, który w ostatnim wywiadzie z "Gazetą.pl" poruszył temat potencjalnej kandydatury Donalda Tuska.

Donald Tusk otrzyma głos od Leszka Millera

Leszek Miller nie popiera bezkrytycznie i na wyłączność żadnej ze stron, przez co ciężko jednoznacznie określić jakie obecnie ma polityczne sympatie. Raz na jakiś czas wypowiada się gorzko zarówno o obecnym rządzie, jak i opozycji. Coraz częściej jednak chwali niektóre części programu PiS, które ten z miesiąca na miesiąc kolejno wciela w życie.

Leszek Miller najwyraźniej nie sympatyzuje z jedną partią czy ruchem. Raczej stara się wypowiadać o pojedynczych osobach. Toteż ostatnio zadeklarował, że dobrym kandydatem na fotel prezydencki, na którego on chętnie by zagłosował, jest Donald Tusk.

 - Uważam, że Donald Tusk jest najpoważniejszym kandydatem i jedynym polskim politykiem, który może wygrać z Andrzejem Dudą. Jeśli lewica nie wystawiłaby nikogo, to oczywiście poprę Donalda Tuska - powiedział w wywiadzie dla "Gazeta.pl".

Jego wybór spodobał się internautom, którzy są sympatykami opozycji. Większość z nich naturalnie również głosowałaby na Donalda Tuska.

 - Nie dziwię się Millerowi. Też głosowałbym na Tuska - wyznaje użytkownik.

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News