Donald Tusk
yt/Donald Tusk
Anna Maria Guziewska - 3 Grudnia 2018

Donald Tusk świętuje! Katastrofalna decyzja Andrzeja Dudy

Donald Tusk ma powody do świętowania? Okazuje się, że ostatnia decyzja Andrzeja Dudy wzbudziła w Polakach dość jednoznacznie irytację. Prezydent jest hojny i nie zważa na medialną burzę. A kontrkandydaci zacierają ręce, obserwując wpadki prawicy.

Donald Tusk zostanie przyszłym prezydentem Polski? Takie informacje obiegają media od kilku miesięcy. Okazuje się, że wiele osób wzięło za pewne, że szef Rady Europejskiej będzie chciał wrócić do krajowej polityki i że wystartuje w wyścigu o fotel prezydenta. Były premier nie potwierdził plotek, ani im nie zaprzeczył. A Andrzej Duda dał jego sympatykom kolejny powód do świętowania?

Czy Donald Tusk cieszy się z wpadek Dudy? Prezydent podjął kontrowersyjną decyzję

Instytucje państwowe postanowiły uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości, wypłacając swoim współpracownikom dodatkowe środki. Narodowy Bank Polski czy PGNiG hojnie wynagrodziły swoich współpracowników. Polska policja również przyznała nagrody funkcjonariuszom. Niewyobrażalne kwoty wypłynęły z budżetu państwa w związku z okrągłą rocznicą świętowania wolności. Andrzej Duda postanowił pójść jednak dalej i nagradza pracowników kancelarii... bez okazji. Pracownicy prezydenta w listopadzie otrzymali łącznie niemal 600 tysięcy złotych na rzecz nagród. W oficjalnym stanowisku kancelarii można wyczytać, że ci byli nagradzani za rzetelność, złożoność pracy, stosunek do stanowiska i wielość obowiązków. Okazuje się, że Andrzej Duda nie potrzebował powodu, aby uhonorować swoich współpracowników. Media zauważyły tę hojność i zwracają uwagę, że podobny zabieg, którego dokonała Beata Szydło natychmiast wpłynął na jej niskie notowania. Niekorzystna wizerunkowo decyzja prezydenta może się odbić na sondażach. Już teraz, Donald Tusk w statystykach konkuruje z prezydentem. Jeśli wybory odbyłyby się teraz, mężczyźni musieliby walczyć o kilka dziesiątych procentów. Napiętą walkę między dwojgiem z niepokojem obserwują sympatycy obecnej głowy państwa, a byłemu premierowi nie przeszkadza żadna medialna burza.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Krystyna PawłowiczKrystyna Pawłowicz raczej nie martwi się o pieniądze. Imponujące zarobki politykówCzytaj dalej
Spotkanie z Małgorzatą Wassermann podczas przesłuchania w sprawie Amber Gold, czy przemówienie podczas 11. listopada sprawiły, że Polacy widzieliby Tuska w roli przyszłego prezydenta. Mężczyzna, aktywny w mediach społecznościowych zbiera same pochwały. Próby ocieplenia jego wizerunku oraz miano "europejskiego" polityka wskazują, że Polacy coraz chętniej mówią o nim jako przyszłym prezydencie. Czy wysłucha próśb i wróci do Polski?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wygląd Andrzeja Dudy zszokował cały świat. Co się dzieje?!
  2. Andrzej Duda tworzy służby o jakich nikomu się nie śniło! Całkowity przełom
  3. Mocne Andrzejki w wykonaniu prezydenta! Andrzej Duda nie wytrzymał
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jaki jesteś w łóżku. Będziecie w szoku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert wyjaśnia
Robaki w jajkachBiedronka musi się tego wstydzić! Robaki w popularnych produktachCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News