Donald Tusk przechodzi do ataku! Zrujnuje plan Kaczyńskiego

Donald Tusk przechodzi do ataku! Zrujnuje plan Kaczyńskiego

Donald Tusk zaczyna atak na PiS? Mecenas Roman Giertych właśnie opublikował wiadomość w imieniu byłego premiera, który nie zamierza podporządkować się decyzjom polityków PiS. Chodzi o zeznania w sprawie afery Amber Gold.

Donald Tusk przyjedzie do Polski w charakterze świadka 23 października, czyli między I a II turą wyborów samorządowych. Początkowo zaproponowana przez przewodniczącą komisji Małgorzatę Wassermann data 2 października została przez nią zmieniona. Trudne do pogodzenia działania szefa Rady Europejskiej, zostały zaplanowane na kilka miesięcy wprzód. Kolejna zmiana, zdaniem reprezentującego go mecenasa, nie wchodzi w grę.

Donald Tusk zakłóci wybory?

W imieniu byłego premiera wystąpił Roman Giertych. To on reprezentuje interesy Tuska w Polsce. Nie wiadomo, czy decyzja o pozostaniu przy starym terminie w kluczowym momencie wyborów samorządowych była podyktowana próbą zwrócenia na siebie uwagi czy próbą... zdekoncentrowania PiS-u. Małgorzata Wassermann początkowo wezwała Tuska na przesłuchanie dnia 2 października. W ostatnich dniach postanowiła jednak zmienić datę przesłuchania byłego premiera na 5 listopada po to, aby nie kolidowała z jej planami wyborczymi. Nie chciała również, aby posądzono ją o budowanie własnego wizerunku na ewentualnym konflikcie z byłym premierem. Chciałaby też zająć się w tym czasie własną kampanią wyborczą. W związku z zamieszaniem wokół ustalenia ostatecznej daty, powstaje pytanie, czy do przesłuchania Tuska w ogóle dojdzie. Komisja ds. Amber Gold powinna mieć na względzie fakt, że jako szef Rady Europy, Donald Tusk ma napięty grafik. Jeśli Wassermann przystanie na pierwotną datę przesłuchania, przyjazd byłego premiera może wpłynąć na wynik wyborów. Jeśli jednak komisja nie ugnie się przed byłym premierem, może dojść do absurdalnej sytuacji, w której Donald Tusk w ogóle nie zostanie przesłuchany albo przesłuchanie zostanie znacznie opóźnione. To zaś może poważnie wydłużyć prace komisji śledczej pod kierownictwem Małgorzaty Wassermann, która wszakże planuje po wyborach objąć fotel prezydenta Krakowa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nowy spot PiS to hit internetu. Internauci duszą się ze śmiechu
  2. Wassermann wybuchła, jest wściekła. Ostre oświadczenie
  3. Sensacja! Macierewicz będzie szefem jednego z najważniejszych urzędów w Polsce
Następny artykuł