Sondaż przeprowadzony przez Pollster dla „Super Expressu” naprawdę zaskoczył ekspertów. Jak się bowiem okazuje, Donald Tusk całkowicie zmiażdżył w nim prezesa Prawa i Sprawiedliwości, Jarosława Kaczyńskiego. Jednocześnie nie odniósł zwycięstwa nad innym potencjalnym kandydatem obozu rządzącego na prezydenta.

Obecny przewodniczący Rady Europejskiej coraz częściej typowany jest przez ogromną grupę obywateli na lidera w wyścigu po fotel głowy państwa. Media postanowiły więc sprawdzić, czy na ten moment mógłby rzeczywiście zwyciężyć w wyborach prezydenckich.

Sondaż: Jarosław Kaczyński vs Donald Tusk

Co ciekawe, Tusk całkowicie zdominował Jarosława Kaczyńskiego w najnowszym badaniu opinii publicznej. Gdyby politycy starli się w drugiej turze, były premier z ramienia PO uzyskałby 65 proc. głosów, prezes PiS – jedynie 35 proc.

Warto zaznaczyć, że opozycja nie ma jednak całkowitych powodów do radości. Jak wynika z sondażu, Tusk przegrałby bowiem z obecnym prezydentem, Andrzejem Dudą w stosunku 49 proc. – 51 proc głosów.

Czy Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie?

– To pokazuje, że umiarkowany elektorat mówi Andrzejowi Dudzie TAK, Jarosławowi Kaczyńskiemu NIE – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” medioznawca, Jarosław Flis, poproszony o podsumowanie wyników sondażu.

Jednocześnie ekspert zaznaczył, że obecny prezydent nie powinien przedwcześnie ogłaszać swego zwycięstwa. Sytuacja może bowiem ulec w nadchodzących miesiącach poważnym zmianom.

– To nie jest obiecujący sygnał dla Dudy. Pamiętajmy, że były prezydent Bronisław Komorowski na 2 lata przed wyborami w sondażach miażdżył konkurencje – stwierdził w bardzo bezpośredni sposób medioznawca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jerzy Owsiak ma asa w rękawie. PiS w poważnych tarapatach
  2. Piotr Strzembosz, kim jest? Polityk ohydnie kpił ze śmierci Kory
  3. Wstyd, kompromitacja, żenada. Koszmarne zachowanie Dudy
  4. Macierewicz publicznie upokorzył prezydenta Poznania! „Pomieszało mu się w głowie”

Jakie szanse na wygraną w wyborach prezydenckich w 2020 roku ma Donald Tusk?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]


Agata Duda ma swoje sekrety. 10 faktów z jej życia, którymi się nie chwali [ZDJĘCIA]

Zobacz również