tusk (1)
Fot. YouTube/ Onet News
Mikołaj Pilecki - 26 Grudnia 2018

Gdzie mieszka Tusk? Kaczyńskiemu gul skoczy

Donald Tusk nie narzeka w życiu na niedostatek i niewygody. Od czasu przeprowadzki do Brukseli wiedzie mu się pod tym względem najlepiej w życiu. Gdzie mieszka szef RE?

Donald Tusk mieszkał w przeszłości w wielu miejscach. Urodził się i wychował w Trójmieście, a dokładniej w Sopocie. To tam spędził większość życia i czuł się najlepiej. Tam też stoi piękny dom, w którym mieszka obecnie Kasia Tusk. Po rozpoczęciu wielkiej kariery politycznej Donald Tusk łączył Sopot z Warszawą. Nie wiadomo, gdzie mieszkał jako poseł, ale jego lokum miało raczej charakter przejściowy. Dopiero w 2007 roku, po uzyskaniu stanowiska Prezesa Rady Ministrów, przeniósł się do okazałej willi przysługującej premierom przy ul. Parkowej w Warszawie, która znajduje się zaledwie kilkaset metrów od KPRM.

Donald Tusk mieszka we wspaniałych warunkach

W 2014 roku premier Tusk otrzymał propozycję objęcia szefostwa Rady Europejskiej. Pomimo zapowiedzi pozostania w kraju, szef rządu wyjechał do Brukseli, gdzie rezyduje do dziś. Za niespełna rok zakończy się druga i wedle prawa ostatnia kadencja Donald Tuska jak Przewodniczącego RE i dokładnie tyle czasu pozostało małżeństwu Tusków, by cieszyć się luksusowym apartamentem w kamienicy w centrum Brukseli.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej
Mieszkanie zajmuje dwa piętra i posiada aż 40-metrowy taras. Miesięczny koszt jego wynajęcia przekracza 15 tys. złotych miesięcznie. Większość kosztów pokrywa jak wiadomo budżet unijny, bo i pensja Tuska z niego pochodzi (100 tys. złotych miesięcznie) i pokrywa fundusz na mieszkanie w wysokości 40 tys. euro rocznie.

Jarosław Kaczyński może pozazdrościć

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, podobnie jak szef RE, mieszka na pokaźnej przestrzeni. Jest jedynym mieszkańcem rodzinnej willi na warszawskim Żoliborzu przy ul. Mickiewicza. Dom ma znajdować się w zaniedbanym stanie, a sprząta w nim opłacana gosposia, ponieważ Kaczyński nie spędza tam zbyt wiele czasu. W przylegającym do willi bliźniaku znajduje się Instytut Lecha Kaczyńskiego. Niewątpliwie szef Zjednoczonej Prawicy może pozazdrościć Tuskowi jakości życia i luksusów. Taki stan rzeczy nie będzie utrzymywał się jednak wiecznie, a sam szef RE twierdzi, że i tak najlepiej czuje się w domu rodzinnym w Sopocie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jarosław Kaczyński jak prezydent? Wyborcy są w szoku, przyznał sobie kolejny przywilej
  2. Mateusz Morawiecki OŚMIESZONY jak nigdy! Tak bardzo się chwalił, teraz płonie ze wstydu
  3. Lech Kaczyński desygnował Tuska. Historyczna chwila
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
źródło: natemat.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News