Donald Tusk Człowiekiem Roku. Premier otrzymał właśnie wyróżnienie

Donald Tusk Człowiekiem Roku. Premier otrzymał właśnie wyróżnienie Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Donald Tusk otrzymał wyróżnienie "człowiek roku", przyznawane rokrocznie przez "Gazetę Wyborczą". Nagrodę odebrał w wyjątkowym momencie. Dziennik obchodzi w tym roku 30-lecie.

Donald Tusk został uhonorowany prestiżową nagrodą dziennika opinii. "GW" przeprowadziła trzy konkursy, poza Człowiekiem Roku redakcja wybrała też Człowieka Roku Czytelników i Człowieka Trzydziestolecia. 

Donald Tusk z nagrodą "Człowiek Roku Gazety Wyborczej". Wymowny komentarz byłego premiera

Główna nagroda trafiła do byłego premiera. Pełniący dziś urząd przewodniczącego Rady Europejskiej, odebrał nagrodę w gorącym politycznie momencie. Na dwa tygodnie przed wyborami do Parlamentu Europejskiego trwa dziś eskalacja kampanii. 

Były premier w wymowny sposób skomentował swoje wyróżnienie. Przy odbieraniu nagrody mówił o wspólnej Polsce, która może osiągnąć o wiele więcej niż ojczyzna podzielona.

- Nikt nie powinien z tego pragnienia zwycięstwa czynić pragnienia unicestwienia przeciwnika lub oponenta – powiedział Donald Tusk.

Jego zdaniem to od ludzi zależy dziś "temperatura politycznego sporu" i to, czy dadzą się wciągnąć w pełne konfrontacji podziały. W ten sposób po raz kolejny nawiązał do podziałów, postępujących w społeczeństwie od lat.

- Czy odnajdziemy w sobie zdolność odgadywania emocji tych, którzy się od nas odwracają? Będziemy dalej z nimi żyć w Polsce i ją budować. Pamiętajmy o tym, że można w Polsce zrobić bardzo dużo razem i można w Polsce bardzo dużo zepsuć, gdy będziemy osobno - powiedział Donald Tusk.

Nagrodę "Gazety Wyborczej" zadedykował zamordowanego w styczniu tego roku prezydentowi Gdańska, Pawłowi Adamowiczowi. Tusk po raz kolejny w subtelny sposób nawiązał do realiów w polskiej polityce. Choć nie jest wprost zaangażowany w kampanię przed wyborami do europarlamentu, jasno daje do zrozumienia, że nie godzi się na wizję proponowaną Polakom przez PiS.

"Wyborcza" wyróżniała też w kilku innych kategoriach. Joanna Scheuring-Wielgus zwyciężyła w konkurencji walczących o wyróżnienie "Różni ludzie, lepszy świat" . 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Szpak jest ZAKOCHANY! Wiemy w kim! Przyznał szczerze: „To był właśnie TEN strzał!”
  2. Edyta Górniak ma KRÓTKIE włosy! Wygląda jak 20 LAT temu, gdy zaczynała karierę!
  3. Egzekucja domu Marcinkiewicza. Isabel: Będę mogła w końcu spłacić długi i spać spokojnie
  4. Ogromny skandal! 3-latek bez rąk wyrzucony z restauracji przez kierownika, bo jadł nogami
  5. Przełomowe słowa Franciszka ws. zakonnic. Takiej deklaracji jeszcze nie było
  6. Ale poślady! Kaja Paschalska pochwaliła się niebywale odważnym zdjęciem (Foto)

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News